За даними УкрГідрометцентру, внаслідок значних та сильних дощів, 22-23 травня очікуються (продовжаться) підйоми рівнів води (над поточними рівнями):

  • на річках басейнів Прип’яті і Захiдного Бугу на 0,2-0,8 м з виходом води на заплаву та її подальшим затопленням, частковим затопленням, сільгоспугiдь. На річці Случ (г/п Сарни) можливе досягнення відмітки часткового затоплення присадибних ділянок, господарських споруд, окремих будинків у прирічкових сільських населених пунктах Сарненського р-ну Рівненської обл.
  • на рiчках басейнiв Прута та Сiрету на 1,0 – 2,0 м, на окремих дiлянках до 2,5 м.
  • у верхiв’ях та середнiх течiях річок Закарпаття, на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.) на 0,5-1,5 м;
  • на ділянці Тиси В.Бичкiв-Вилок та в нижнiх течiях її приток до 2 м-2,5 м, з початковим виходом води на заплаву, частковим затопленням с/г угідь;
  • 22 травня на ділянці Галич-Нижній-Заліщики  Дністра очікується підйом рівнів води на 2-3 м над рівнями 08 год ранку 20 травня. Місцями початкове затоплення заплав, часткове підтоплення с/г угідь (І рівень небезпечності, жовтий).

— Можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку, швидкоплинні підвищення рівнів води на малих водотоках, що може зумовити локальні пiдтоплення. У Карпатах iснує загроза утворення селевих потокiв, — йдеться у повідомленні ДСНС.

Фото зроблене 20 травня в Івано-Франківській області, Богородчанський район. Фото: Миколи Гуцулюка

22 травня на річках басейну Дністра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.) очiкується пiдйом рiвнiв води на 1,5-2,5 м над рiвнями 21 травня на 08 год., з подальшим затопленням заплав. Можливе часткове пiдтоплення прирiчкових населених пунктiв, госпооб’єктiв у Городоцькому, Стрийському, Жидачiвському районах Львiвськоi областi, Долинському, Калушському, Надвiрнянському, Богородичанському, Тисменицькому, Рожнятiвському районах Iвано-Франкiвськоi областi. При значних дощах формування значного мiсцевого та схилового стоку, в горах iснує загроза утворення селевих потокiв.

Проходження максимального рiвня води дощового паводку, на р. Прут у створi гiдрологiчного поста Чернiвцi, очiкується у другiй половинi дня 22 травня висотою 200–250 см над нулем поста, максимальна витрата 440-580 м 3/сек. Рiвень води станом на 8год 21 травня на р. Прут-м. Чернiвцi становить 146 см над «0» поста.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram