Безтоварні операції з нереальними перевізниками — одна з найпоширеніших схем ухилення від оподаткування. Тому товарно-транспортні накладні (ТТН), їх оформлення, перевізники та замовники є об’єктом особливої уваги контролюючих органів. Про це повідомляють в Офісі великих платників податків.

Податківці тепер ретельно відпрацьовують ризикових контрагентів, фінансово-господарські операції із зазначеними контрагентами щодо умов перевезення, пункти навантаження та пункти доставки, водіїв, які здійснювали перевезення, та самих власників транспортних засобів — за допомогою ЄРПН, ІТС «Податковий блок»,  АІС «Митниця» та  іншими наявними базами даних.

Так, при перевірці ТТН одного із великих сільськогосподарських платників-власників авто, визначених за допомогою АС «АРМ НАІС ДАІ», направлено понад 100 запитів.

Отриманні відповіді  від власників транспортних засобів та причепів вражають:

  • автомобілі належать власнику, який транспортні послуги з перевезення сільськогосподарських культур не надавав та не співпрацював з автоперевізником зазначеним у ТТН, більш того не має відповідної водійської категорії і кваліфікації;
  • надання за довіреністю в користування третім особам тентових причепів, якими неможливо здійснити перевезення СГ культур;
  • неможливість здійснення перевезення 25 т сільськогосподарських культур легковим причепом;
  • надання в оренду напівпричепа третім особам;
  • передача транспортних засобів за  довіреністю, подальша доля яких невідома.

Інформація, надана власниками про відсутність взаємовідносин, а також про те, що власник не передавав право користування та сам не користувався зазначеним транспортним засобом, слугує належною доказовою базою для визнання операцій з перевезення сільськогосподарських культур нереальними, оскільки відбувається  документування без фактичного здійснення операцій.

У ДФС закликають платників податків бути уважними при заповненні товарно-транспортних накладних та перевіряти перевізника, послугами якого вони мають намір скористатись.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram