До України прибула партія насіння гречки від канадського уряду: хто може його отримати

Спілка “Борошномели України” успішно завершила доставку насіння гречки з Канади в Україну у рамках проєкту під егідою Мінагрополітики за підтримки ЄС та ФАО. Про це повідомили в українському відділі комунцікації ФАО.

Проєкт спрямований на подолання дефіциту гречки у поточному сезоні. Загалом уряд Канади закупив і передав Україні 140 тонн насіння гречки сорту Собо з провінції Манітоба. Насіння подолало довгий шлях у 8 000 км через Канаду до порту Монреаль, звідти до порту Бремерхафен у Німеччині, де його перемістили на митний склад і перевантажили у вантажівки в Україну.

Оскільки насіння передається у вигляді гуманітарного вантажу, ми залучили Благодійний фонд “Квіти”. Він має повноваження на отримання гуманітарних вантажів. Витрати щодо переміщення насіння покрили Канадсько-Українська Фундація, Muehlenchemie GmbH, Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA), ЄС та ФАО, розповів голова Спілки “Борошномели України” Родіон Рибчинський.

ЄС зробив внески у межах проєкту ФAO, що фінансується Європейським Союзом, після запиту Міністерства, оскільки два контейнери застрягли в порту Німеччини. Загалом на покриття термінової прогалини у бюджеті на транспортування насіння було перераховано €9 000.

Згідно з дослідженнями ФАО, з початку війни ціни на насіння, засоби захисту рослин, добрива та паливо зросли на 40–45%. У майбутніх сезонах виробники можуть дійти висновку про невигідність збирання врожаю. Розуміючи це, ми фокусуємо наші зусилля на підтримці малих і середніх фермерів. Це насіння гречки вкрай необхідне для розвитку місцевого аграрного сектору, — зазначив голова офісу ФАО в Україні П’єр Вотьє.

Фактичним розподілом насіння займаються “Міжнародна Асоціація Гречки”, Сквирський комбінат хлібопродуктів та “Борошномели України”. Насіння доставлять фермерам Житомирської, Закарпатської, Київської, Львівської, Полтавської, Тернопільської та Чернігівської областей. За словами Родіона Рибчинського, фермери зможуть засіяти ним близько 2 500 гектарів. Урожайність очікують не менше 2 центнерів з гектара.

Основною умовою участі фермерів у програмі розподілу насіння є подальша передача врожаю з отриманого насіння за фіксованою ціною спеціалізованим переробникам зерна гречки Сквирському та Білоцерківському комбінату хлібопродуктів. У свою чергу, виробники зерна мають передавати перероблену крупу за фіксованою ціною державним та соціальним установам для використання у гуманітарних цілях.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram