-2.4 C
Kyiv
Субота, 3 Грудня, 2022
ДО ХАТИ Події і релізи До середини століття в Україні знизиться врожайність основних аграрних культур — Світовий...

До середини століття в Україні знизиться врожайність основних аграрних культур — Світовий Банк

За прогнозом Світового Банку, до середини XXI століття в Україні знизиться врожайність основних сільськогосподарських культур, зокрема, ячменю, кукурудзи та соняшника. Про це йдеться у новому звіті “Україна: підвищення стійкості до змін клімату в сільському та лісовому господарствах”.

Зниження урожайності прогнозують через вплив різних чинників, зокрема й зміни клімату. Водночас експерти зазначили, що до 2050 року врожайність озимої пшениці на півночі та північному заході України може зрости на 20-40% порівняно з 2010 роком.

NB: Аналіз також прогнозує значне скорочення площ, придатних для вирощування ключових порід деревини в Україні ялини, бука, сосни та дуба.

У Світовому банку зазначили, що до кінця століття температура може підвищитися на понад 4°C. При цьому зима буде вологішою, а літо сухішим, зі значними коливаннями в різних регіонах України.

Більше про український агросектор в умовах кліматичних змін також читайте: Українські аграрії мусять вчитися жити з проблемами браку вологи та зміни температур — Олена Покотилова

Прогнозують, що до кінця століття в південному степу буде різке щорічне збільшення кількості тропічних ночей і спекотних днів. Підвищення температури влітку може призвести до спеки та посилення посушливості на півдні та сході України.

Хоча зміна клімату є серйозною загрозою для життя та добробуту в усьому світі, країни можуть вжити відповідних заходів з адаптації. Як показує дане дослідження, для України ще не пізно зменшити кліматичний ризик для сільського господарства та лісів і розширити можливості розвитку в цих галузях, — зазначив регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі.

Водночас аналітики вважають, що кількість морозних днів і ночей у південному регіоні зменшиться, навіть з деякими заходами щодо пом’якшення клімату.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram