Під час першого аукціону з продажу газу українського видобутку реалізували 1 346 тис.м.куб природного газу. Аукціон провели для підприємств, що здійснюють виробництво соціально значущих продовольчих товарів. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.

Продавцями природного газу стали шість газовидобувних компаній, які представили 137 лотів, зі стартовими цінами від  6 154 до 17 770 за тис. м. куб. У результаті торгів сформувалась середньозважена ціна 11 600 грн/тис.м.куб. У торгах взяли участь 100 виробників різної форми власності, переважно — виробники хліба.

NB: Проданий газ постачальники повинні поставити до 31 січня, а покупці зобов’язані здійснити повну передоплату.

Нагадаємо, 30 грудня 2021 р. Кабмін ухвалив Постанову №1433 “Про затвердження переліку видів продукції, торгівля якими здійснюється виключно на організованих товарних ринках”. Документ зобов’язує газовидобувні компанії реалізувати на біржі 20% газу, видобутого в Україні у період дії карантину, але не довше, ніж до 1 травня 2022 року. Також Постанова обмежує націнку на український газ в межах 24%.

Читайте також: В Україні ввели держрегулювання цін на олію та батон

До спеціальних торгів природним газом допускаються виробники харчових продуктів, що мають істотну соціальну значущість. Перелік таких компаній затверджує Мінагрополітики.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram