Якщо ми не змінимо свої звички сьогодні, до 2030 року загальносвітовий попит на воду може вирости на 50 відсотків. Згідно з прогнозами, до 2050 року чисельність населення в світі досягне 10 мільярдів осіб це означає, що попит на продовольство, а разом з ним і попит на воду, виросте. Про це повідомляють у ФАО.

— Вода необхідна для сільськогосподарського виробництва і продовольчої безпеки. Однак наші ресурси прісної води скорочуються із загрозливою швидкістю. Зростаючий дефіцит води є зараз однією з головних проблем для сталого розвитку. І ця проблема буде тільки наростати, оскільки населення планети продовжує збільшуватися, рівень життя людей підвищується, раціон харчування змінюється, а наслідки зміни клімату посилюються, — застерігають у ФАО.

Обсяг води, яку ми щодня «з’їдаємо» зі споживаної їжею, набагато більше того, що ми випиваємо. Чи знаєте ви, що для виробництва харчових продуктів, споживаних щодня однією людиною, необхідно, в залежності від раціону, від двох до п’яти тисяч літрів води? Є підстави вважати, що при збереженні нинішніх моделей споживання до 2025 року дві третини населення буде жити в країнах, що зазнають дефіцит води. Для того щоб до 2030 року позбавити світ від голоду, заходи треба вживати вже зараз.

Сільське господарство є одночасно і однією з основних причин дефіциту води, і головним «постраждалим» в зв’язку з цим дефіцитом.  Згодом нам доведеться більш раціонально користуватися ресурсами, і вода не є винятком. Наприклад, кількість води, необхідної для вирощування сільськогосподарських культур, істотно залежить від того, які це культури. Чи знаєте ви, що у зернобобових «водний слід» дуже невеликий? Адже для виробництва 1 кг сочевиці потрібно  1 250 літрів води. Порівняйте це з 13 000 літрів води, необхідних для виробництва 1 кг яловичини!

ФАО проводить роботу з країнами з метою забезпечення більш ефективного, продуктивного, справедливого і екологічно безпечного водокористування в сільському господарстві. Це включає виробництво більшої кількості продовольства з використанням меншої кількості води, застосування технологій очищення води, що забезпечують захист навколишнього середовища.

Вирішення проблеми дефіциту води лежить в основі сталого розвитку. Необхідно усвідомити, що ми просто не можемо вирощувати все необхідне нам продовольство без достатньої кількості води! Нам необхідно змінювати свої звички і діяти прямо зараз, щоб зберегти цей дорогоцінний ресурс.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram