Для окупності полімерних рукавів, зерно у них потрібно протримати мінімум 3 місяці — експерт

Витрати на зберігання зерна у рукавах становлять €5-6 на тонну. Враховуючи ще й подорожчання полімерних рукавів, для їх окупності зерно у них потрібно протримати не менше трьох місяців. Про це зазначив аналітик ринку логістики УкрАгроКонсалт Максим Харченко.

Мінагрополітики анонсувало, що на почату серпня проведуть процедуру розподілу полімерних рукавів для зберігання зерна, які постачають міжнародні партнери. Однак механізм розподілу наразі невідомий. До того ж, зараз ціни на полімерні рукави підвищилися на 40% у порівнянні з довоєнним періодом, а чекати на них доведеться декілька тижнів.

На думку Максима Харченка, альтернативою для аграріїв можуть стати так звані “фермерські склади” — переобладнані корівники чи інші технічні споруди. Їх фахівці зазвичай не враховують у загальні оцінки елеваторних потужностей країни.

Читайте також: Законопроєкт про скасування мита на імпорт товарів для зберігання зерна пройшов податковий комітет

Додамо, що за оцінками фахівців УкрАгроКонсалт, при нинішніх темпах експорту та надходженні нового врожаю, дефіцит елеваторних потужностей в поточному маркетинговому році може сягнути 15 млн т.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram