12 березня ДФС оприлюднила довідник “Інформація про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів, 01.01.2019 р.”Зокрема, у розділі “Загальна інформація” довідника ДФС зазначила, що дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок здійснюється територіальними органами Держгеокадастру безоплатно у строк, що не перевищує трьох робочих днів з дати надходження відповідної заяви.
Також передбачена можливість on-line замовлення такого витягу через офіційний веб-сайт Держгеокадастру (https://e.land.gov.ua/services).

Нагадаємо, що з 01.01.2015 надання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки здійснюється виключно через центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування.

NB: З повним переліком ЦНАПів у розрізі регіонів можна ознайомитися на головній сторінці офіційного веб-сайту Держгеокадастру (www.land.gov.ua).


— Окремої уваги потребує норма пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України, якою передбачено, що рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом. Зверніть увагу, рішення про затвердження технічної документації з НГО населеного пункту прийняті органами місцевого самоврядування здебільшого у 2010-2013 рр., а не в 2018 (до 15 липня) для застосування з 01.01.2019 р., — пояснюють у Центрі професійних бухгалтерів.

Крім того, в довіднику так і не було легалізовано портал загальнонаціональна НГО земель сільськогосподарського призначення (https://ngo.land.gov.ua/), зазначають у Центрі.

Ознайомитись з довідниками можна за посиланням.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram