Маловоддя останніх років яскраво продемонструвало цінність води, в першу чергу для аграрного сектору. Тому Держводагентство вживає ряд заходів для підтримки аграріїв шляхом виділення додаткових ресурсів для проведення вологозарядки ґрунтів в осінній період.

— Зараз, коли вегетаційний період добігає кінця, саме час подбати про вологозарядку ґрунтів для забезпечення гарантованого врожаю у наступному році. Тому, Держводагентством разом з Міндовкілля та Мінекономіки вжито заходів для внесення змін до Державного бюджету на 2020 рік, зокрема щодо виділення необхідних коштів для проведення вологозарядки ґрунтів. Разом з тим, цей ресурс дав змогу забезпечити роботу 20 свердловин вертикального дренажу в Херсонській області, завдяки яким здійснюється запобігання підтопленню 300 житлових садиб переважно в смт Нова Маячка, а також провести водообмін у Краснопавлівському водосховищі, здійснити екологічні попуски у річку Сіверський Донець, наповнити наливні водосховища на Одещині та Миколаївщині, — акцентує Голова Держводагентства Валентин Шліхта.

Спеціалісти Держводагентства зазначають, що для отримання високих врожаїв озимих важливу роль відіграють передпосівні вологозарядкові поливи. Державними насосними станціями подається вода для вологозарядки ґрунту та поливу пожнивних та озимих культур. Завдяки вологозарядці у ґрунті на глибині до 2-х метрів створюються запаси вологи, яка використовується рослинами під час весняно-літньої вегетації і в результаті — урожай збільшується у 2-3 рази.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram