Таку можливість аграріям надала компанія Corteva Agriscience. Швидко оцінити біологічну врожайність кукурудзи можна за допомогою мобільної фотометрії, ця послуга доступна в мобільному додатку «Агро-помічник Pioneer».

Про це повідомляє пресслужба компанії.

— Кожному фермеру чим раніше, тим краще хочеться мати можливість оцінити врожайність культури на полі, щоб мати можливість спланувати перед- та збиральні операції, транспортування, зберігання. На полі кукурудзи, яка знаходиться на стадії молочної або молочно-воскової зрілості, розламують качан, рахують кількість зернин в ряду і кількість рядів, множать на масу насіння і отримують біологічну урожайність, яку вже можна використовувати для планування. Завдяки роботі вчених і розробників Corteva Agriscience у фермера тепер є можливість просто відсканувати качан кукурудзи смартфоном, внести прогнозовану масу 1000 насінин і, таким чином, отримати результат, залишивши качан на рослині.. Ці результати залишаються доступними в смартфоні, при необхідності, з прив’язкою до поля, тому їх можна використовувати пізніше без небезпеки втратити, — розповідає Сергій Резніченко, керівник агрономічного відділу Corteva Agriscience.

За його словами, працювати над цією технологією вчені й розробники компанії Pioneer, попередниці Corteva, розпочали 5-6 років тому. Спочатку фотометрією користувалися тільки співробітники компанії. Однак цей інструмент викликав великий інтерес у фермерів, і компанія ухвалила рішення додати фотометрію в застосунки користувачів, щоб і клієнти Corteva також могли отримати переваги цієї технології.

За словами Сергія Резніченко, наразі «Агро-помічник Pioneer» дає можливість не просто вивчити каталог гібридів компанії, але і дозволяє порівняти дані з випробувань, знайти найближчий агрополігон або демополе, на якому можна подивитися гібриди в реальних кліматичних і агротехнологічних умовах своєї зони. Також програма має й інші корисні та багато в чому унікальні інструменти — наприклад, опція «Розрахунки» дозволяє швидко перевести бушелі в центнери зерна, швидко порівняти між собою прибутковість різних полів, ухвалити рішення чи варто пересівати поле пошкоджене градом або приморозками. В майбутньому планується додавання інформації про погоду з акцентом на агрономічні операції, які дозволять агроному вибрати найкращий час для посіву культури, обприскування або моніторингу поля за допомогою дрона.

Додаток дозволяє мати в полі, під рукою, всю найнеобхіднішу інформацію. «Завдяки «Агро-Помічнику Pioneer» агроному не треба згадувати формули, вести підрахунок – додаток зберігає всю історію сканувань і дозволяє легко порівняти і гібриди, і поля», – впевнений Резніченко.

Агро-помічник Pioneer доступний для скачування для мобільних телефонів на платформах Android і iOs.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram