Держгеокадастр презентував зміни у відновленій роботі кадастру під час воєнного стану

Команда Держгеокадастру презентувала відновлення роботи кадастру під час воєнного стану для забезпечення функціонування ринку земель. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Громадяни можуть отримувати витяги з кадастру і проводити купівлю-продаж або інші транзакції з землею на безпечних територіях. Однак для землевпорядників та геодезистів запроваджено додаткові вимоги для роботи з даними.

Як підкреслив в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський, на сьогодні Державний земельний кадастр відновив роботу. Проте Уряд встановив певні особливості щодо внесення відомостей до цього кадастру, а також порядок їх оприлюднення і користування. Зміни діятимуть впродовж воєнного стану та 1 місяця з дня його завершення.

Також внесено зміни до типового договору оренди землі у зв’язку зі спрощеною передачею в оренду земельних ділянок с/г призначення державної та комунальної власності для ведення товарного с/г виробництва без проведення торгів під час дії воєнного стану.

Читайте також: Просторове планування територій громад: чому це важливо

Сергій Завадський підкреслив, що останні законодавчі зміни в сфері земельних відносин стосуються насамперед спрощення процедур. Зокрема, йдеться про оперативне надання земельних ділянок державної і комунальної власності в оренду без проведення земельних торгів, але з обмеженням умов оренди: для розміщення виробничих потужностей підприємств, переміщених із зони бойових дій, об’єктів критичної інфраструктури та розміщення об’єктів для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram