До кінця жовтня дефіцит потужностей для зберігання зерна в Україні складатиме 10–15 млн тонн. На цьому акцентував заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич, виступаючи на панельній дискусії у рамках Ukrainian-Swiss Business Hub у м. Лугано (Швейцарія).

Він зазначив, що, через знищення інфраструктури для зберігання та тимчасову окупацію, з 75 млн тонн потужностей для зберігання у нас в розпорядженні залишилося зерносховищ лише близько на 60 млн тонн.

— Неможливість експорту з України врожаїв минулого та цього року, зменшені посіви озимих спричинять подальше зростання цін. Це нанесе такий удар по світовій безпеці, не лише продовольчій, що його наслідки світ буде відчувати роками, — наголосив Маркіян Дмитрасевич.

Заступник міністра додав, що для мінімізації цих загроз у найкоротшій перспективі для українських аграріїв та фермерів пріоритетними є два проєкти. Перший — проєкт міжнародного фонду для придбання сільськогосподарської продукції в українських фермерів із подальшим експортом. Передбачається, що учасниками фонду будуть урядові організації та великі міжнародні компанії. Українським аграріям це дасть змогу отримати необхідний поточний капітал для посівних та збиральних кампаній сезонів цього та наступного років.

Читайте також: На Волині завершують будівництво елеваторного господарства

Другий проєкт — будівництво перевантажувальних транскордонних терміналів для зернових культур та олій. Їх основна ідея — перетин кордону продукцією через зернові конвеєри та трубопроводи для олій. Привабливими є також і середньострокові проєкти, наприклад, розвиток біоенергетики.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram