Верховна Рада підтримала у першому читанні проєкт ЗУ “Про внесення змін до розділу XI “Перехідні положення” Закону України “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції”.

Законопроєкт пропонує:

  • Дозволити суб’єктам господарювання, які мають чинний сертифікат, виданий органом іноземної сертифікації, реалізовувати сільськогосподарську продукцію як органічну до 1 січня 2024 р.
  • До 1 січня 2022 р. визнавати виробниками органічної сільськогосподарської продукції для цілей Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України” ті суб’єкти господарювання, які мають чинний сертифікат, виданий іноземним органом сертифікації.

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко зазначив, що Закон забезпечить можливість усім виробникам органічної продукції долучитися до програми державної підтримки органічного виробництва у 2021 році.

Парламентарі проголосували за важливий документ на підтримку виробників органічної продукції. Ще 2 роки тому в Україні був проголосований Закон, який стосувався основних вимог до органічного виробництва і функціонування його нової системи сертифікації. Однак зміни в системі Уряду, в тому числі ліквідація Мінагро, призвели до того, що необхідні підзаконні акти не були вчасно прийняті, тому Закон не зміг запрацювати, сказав Роман Лещенко.

Зазначимо, що наразі в Україні відсутні органи сертифікації органічної продукції, тому виробники, вказуючи на своїх товарах відповідне маркування, по суті порушують Закон. Внаслідок такої ситуації суб’єкти ринку органічної продукції не можуть виробляти, імпортувати та реалізовувати свою продукцію в Україні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram