Група народних депутатів від партії “Слуга народу” (“СН”) представила низку своїх поправок до законопроєкту 2178-10 про скасування мораторію на ринок землі, зокрема щодо семирічного обмеження на її перепродаж. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Якщо обмежити перепродаж землі на сім років — а саме такий мінімальний термін договору оренди, — я вважаю, що купуватимуть землю лише ті, хто має намір на ній працювати. І ми не створимо інститут рантьє, який потім диктуватиме умови нашим аграріям, — сказав автор цієї поправки до законопроєкту про ринок землі, депутат від “СН” Микола Тищенко під час прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” у середу.Водночас під час конференції “Поправки до законопроєкту №2178-10: забезпечення добробуту села та превентивні заходи проти спекуляцій на ринку землі” нардеп запропонував також передбачити декларування походження коштів для купівлі землі.

Я пропоную ввести обов’язкову перевірку походження цих коштів, — зазначив він.

Депутат від “СН” Павло Халімон пояснив, йдеться про переведення платежів за купівлю землі у безготівкову форму.

Водночас, на думку Халімона, обсяг концентрації землі в законопроєкті не варто змінювати, оскільки занадто низькі вимоги до концентрації спричинять тіньові схеми.

Водночас нардеп зазначив, що вважає доцільнішим замість обмежень перепродажу встановити податкові ставки, які зробили б перепродаж економічно невигідним.

— В Україні ПДФО становить 18%, військовий збір – 1,5%. Якщо людина захоче провести відчуження землі протягом (перших — ІФ) трьох років, то я вважаю справедливим заплатити у такому разі ПДФО та військовий збір. У такий спосіб ми уникаємо маніпуляцій і спекуляцій, — сказав він.

Якщо новий власник захоче перепродати землю протягом трьох-п’яти років після її купівлі, варто було б встановити ставку загального податку в 9%, після п’яти років – 5%, вважає Халімон.

Поправку, яка обмежує економічне обґрунтування для перепродажу землі, запропонував також нардеп Вадим Струневич (“Слуга народу”). Крім цього, він пропонує обмежити первинну здачу в оренду земельної ділянки після її придбання.

— Ділянку має бути придбано для подальшого опрацювання аграріями, — наголосив він.

У свою чергу депутат від провладної більшості Анатолій Остапенко вказав на необхідності законодавчого обмеження зміни статусу земель сільгосппризначення, про що він зазначив у своїх поправках до законопроєкту.

Землю сільгосппризначення мають використовувати виключно в цільовому призначенні… Ми маємо закрити в законі питання зміни цільового призначення землі. Земля — для аграріїв, а не для забудовників, — сказав Остапенко під час прес-конференції.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram