Україна піднялася одразу на 55 позицій у рейтингу привабливості країн, що розвиваються з точки зору інвестицій у відновлювану енергетику в 2019 році.
Про це йдеться в щорічному звіті Climatescope 2019, підготовленому дослідницькою агенцією Bloomberg New Energy Finance.Як зазначається, у торішньому звіті наша країна займала скромну 63 сходинку, а в звіті 2019 року піднявся одразу на 8 місце. Верхні рядки рейтингу традиційно поділили найбільші економіки, що розвиваються: Індія, Чилі, Бразилія, Китай, Аргентина. До них приєдналися Йорданія і Кенія.

Аналітичний центр стверджує, що причиною зростання стали реформи енергетичного сектора, привабливі «зелені» тарифи і податкові ставки.

У 2018 році європейські країни, що не входять до Євросоюзу, встановили рекорд по залучених інвестицій у чисту енергію в розмірі $2,2 млрд. Сума за 2018 рік склала понад чверть від загального обсягу інвестицій у регіон за останнє десятиліття.

Зростання відбулося в основному через величезний стрибок інвестиційних потоків в Україну, який у 2018 році склав $801 млн, у порівнянні з $46 млн у 2017 році. При цьому зберігається високий потенціал зростання обсягу інвестицій, оскільки за останнє десятиліття країни Європи, що не входять до Євросоюзу, отримали всього 6% від загального капіталу чистої енергії, вкладеного в ринки, що розвиваються.

Серед європейських країн Україна – найбільш привабливий ринок. Я радий, що існують рейтинги, де ми займаємо провідні позиції. Думаю, це максимум, на який сьогодні здатна Україна – показники в 2020 році будуть значно скромніші, і це пов’язано з низкою обмежувальних заходів з боку уряду стосовно цієї галузі,  —зазначив керуючий партнер UDP Renewables Сергій Євтушенко.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram