Депутати планують реформувати рибне господарство України

Парламентський аграрний комітет рекомендував до розгляду та ухвалення у сесійній залі урядовий законопроект №7616. Він вносить низку важливих змін у сферу рибного господарства, промислового рибальства, охорони водних біоресурсів та аквакультури. Про це повідомив голова комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

Основні ідеї, які пропонує законопроєкт — це зміна механізму отримання дозволів на рибальство, розподілу квот та лімітів, запровадження принципу декларування та вдосконалення орендних відносин.

— Також серед норм — простежування обігу риби, запуск відкритих аукціонів для купівлі прав на вилов, моніторинг через запуск спеціалізованої єдиної державної електронної системи. Кілька десятиліть рибна галузь в Україні лишалася в тіні. Сьогодні, коли частина наших водойм та господарств в окупації, не маємо права не використовувати у повній мірі можливості водних ресурсів. Адже це не тільки стимулювання цивілізованого рибальства, але й забезпечння продбезпеки країни, — зазначив Олександр Гайду.

Додамо, що обсяг тіньового вилову риби в Україні сьогодні оцінюють у близько 800 млн грн. При цьому офіційно вилов риби за 30 років скоротився у 6 разів, а 80% риби, яку споживають в Україні — це імпорт.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram