Площі під озиминою в Україні цьогоріч зменшаться мінімум на 30%

Цього року в Україні очікують зменшення площ під озиминою не менше як на 30%. Головні причини, які спонукають сільгоспвиробників скорочувати посівні площі — це висока вартість мінеральних добрив, проблеми з реалізацією зерна та дуже низькі закупівельні ціни на агропродукцію. Про це повідомила пресслужба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Аграрії-учасники ВАР розповіли про виробничі плани в своїх господарствах.

Керівник ФГ «Родина 2007» з Київської області Валерій Мартишко осінні посіви скоротить на 50% через проблеми з реалізацією зерна. Він зазначив, що вважає недоцільним сіяти пшеницю, коли немає реалізації. Щоб повністю засіятись господарству потрібно продати 500-700 тонн зерна, а сьогодні зробити це складно.

— З місця за тонну пшениці 2-3 класу дають 5300 грн. Собівартість вирощування становить близько 5000 грн/т, тобто треба продавати майже «в нуль». Менше посіємо восени — менші затрати понесемо. Добрива внесемо по мінімуму, бо вони дуже дорогі, і було б добре, якби були програми цільового фінансування під добрива. Маємо власний насіннєвий матеріал, готуємо під посів 320 га, а раніше восени сіяли близько 600 га. Решту площ залишимо під паром, що завжди себе виправдовує: ризиків менше, а врожайність пшениці дає прибавку у 20%, — поділився планами аграрій.

Анатолій Артеменко, очільник ФГ «Гранат» з Одещини, площі зменшувати не буде, але від добрив змушений відмовитися. Він планує засіяти звичні 800 га озимини: пшеницю, ячмінь, ріпак.

— Вологу для посіву ріпаку вдалося захопити, тож ця культура вже посіяна. Єдине, що буде вирізняти цю посівну від попередніх — плануємо сіяти пшеницю без добрив, через їх високу вартість. Пальне також дороге, але змушені були його придбати, продавши зерно «в нуль», за собівартістю», — розповів Анатолій Артеменко.

Фермер з Вінницької області, Андрій Капріца, керівник ФГ «Флора А.А.», залишить структуру посівів без змін. Він зазначив, що попри труднощі треба провести осінню посівну. Як і щороку пна господарстві планують засіяти 200 га озимої пшениці.

Аграрій з Хмельниччини Сергій Іващук, планує скорочення посівів озимої пшениці на близько 15%, а ріпаку — на 10% через дорогі добрива.

— Сьогодні співвідношення вартості тонни пшениці і комплексних добрив становить близько 1:10. Це занадто велика різниця, що змушує замислитися про доцільність посіву, — розповів керівник ТОВ НВА “Перлина Поділля”.

Аграрій додав, що нормальним є співвідношення вартості добрив і пшениці близько 1:4.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram