Депутати хочуть змінити процедуру оформлення оренди земельних ділянок

Парламент прийняв у першому читанні за основу законопроєкт № 7636. Він передбачає відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок с/г призначення та вдосконалення законодавства щодо охорони земель.

Фактично законопроєкт передбачає повернення до системи оформлення прав оренди земельних ділянок с/г призначення, яка існувала до запровадження воєнного стану. Також, згідно з пояснювальною запискою, метою проєкту закону є підвищення ефективності реалізації державної політики в сфері охорони земель.

Документ передбачає, що система оформлення права на земельні ділянки с/г призначення має застосовуватися в період дії воєнного стану лише тоді, коли Державний земельний кадастр не функціонує протягом 30 робочих днів. Він зобов’язує землекористувачів, чиї права користування земельними ділянками с/г призначення зареєстровані районними військовими адміністраціями у відповідних Книгах реєстрації, внести відомості про такі права до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Окрім того, законопроєкт відновлює проведення земельних торгів з передачі в користування земельних ділянок с/г призначення державної і комунальної власності та врегульовує питання внесення до Держземкадастру відомостей про якісні характеристики угідь, заходи щодо охорони земель і ґрунтів, обмеження у використанні земель на підставі документації із землеустрою в галузі охорони земель.

Проєкт закону також встановлює, що громадяни та юридичні особи, які одержали право постійного користування земельними ділянками державної та комунальної власності, але відповідно до Земельного кодексу не можуть бути суб’єктами такого права, можуть викупити такі земельні ділянки з розстроченням платежу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram