Запаси вологи орного шару ґрунту у більшості областей України одні з найвищих за останні роки

Запаси вологи орного шару ґрунту у більшості областей України залишаються одними із найвищих для останніх років. Зараз вони у 1,5-2,5 рази перевищують середні багаторічні значення та на третині площ залишаються надмірними. Про це йдеться у декадному огляді Укргідрометеоцентру.

Станом на кінець вересня запаси продуктивної вологи орного шару ґрунту (0-20 см) на засіяних озимими культурами площах та на площах, запланованих під їх сівбу, були переважно достатніми та оптимальними. В окремих районах західних, північних та центральних областей, де дощі йшли упродовж 4-6 днів за декаду — надмірними. Через перезволоження верхніх шарів ґрунту там складалися малосприятливі агрометеорологічні умови для досягнення технічної та збиральної стиглості пізніх теплолюбних культур та проведення польових робіт

NB: Окрім цього, висока вологість повітря створила сприятливі умови для розвитку та поширення грибкових хвороб, зокрема на соняшнику.

Водночас, на ряді площ південних та центральних областей внаслідок відсутності ефективних опадів упродовж третьої декади вересня зволоження ґрунту було недостатнім та незадовільним (окремі райони Одеської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської областей).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram