Суб’єкти господарювання можуть здійснювати господарську діяльність в умовах воєнного стану за декларативним принципом. Для цього потрібно подати декларацію про провадження господарської діяльності до Міністерства економіки України без отримання висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Такі роз’яснення отримала Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) від Держпродспоживслужби.

Також, на запит ЄБА, у Держпродспоживслужбі підтвердили, що термін дії дозвільних документів, у тому числі Висновків, автоматично продовжується на період воєнного стану.

Зазначимо, що впродовж останніх місяців державні органи прийняли ряд рішень щодо спрощення умов ведення бізнесу. Зокрема, передбачили декларативний принцип отримання дозвільних документів. Водночас, представники бізнесу не були впевнені, чи поширюватиметься це спрощення на Висновки. Відкритим залишалося і питання подовження дії Висновків термін дії яких нещодавно збіг або має сплинути найближчим часом. Саме тому Асоціація звернулася у Держпродспоживслужбу за розя’яненнями.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram