З початку травня, після стрімкого зростання, в Україні стабілізувалися ціни на цибулю. Про це повідомили в УКАБі.

Минулого року в Україні виростили 1 млн тонн цибулі. Однак, як і для всієї галузі овочівництва в Україні, для цибулі характерною є висока частка домогосподарств в структурі виробництва. За результатами 2021 року вона становила 89%. Промислове виробництво ж склало 107,5 тис. тонн. Саме продукція від промислових та фермерських господарств переважно потрапляє на базари та торгівельні мережі.

Як зазначила аналітикиня УКАБ Світлана Литвин, найбільші обсяги “промислової” цибулі минулоріч зібрали у Херсонській області 31% промислового виробництва. Дніпропетровщина зібрала 17%, а Миколаївщина 14%.

Читайте також: Західні та центральні регіони України цьогоріч збільшать площі під овочами “борщового набору”

Зараз Херсонська область під тимчасовою окупацією російських військ. Разом із руйнуванням традиційних шляхів логістики цей факт призвів до різкого зростання цін на цибулю в торгівельних точках. Вона подорожчала в середньому на 44% з 14,29 грн/кг до початку війни – до 20,50 грн/кг у березні та квітні. Станом ж на початок травня 1 кг цибулі вже коштує близько 16,70 грн.

Стабілізувати ціну вдалося за рахунок частково налагодження логістичних шляхів та здійснення імпортних поставок. У квітні цього року в Україну було імпортовано 7,5 тис. т цибулі. Для порівняння, у квітні 2021 року імпорт цибулі в Україну становив 0,8 тис. т. На зниження цін вплинуло також зменшення панічних настроїв українців, яке збільшило попит, пояснила Світлана Литвин.

За попередніми оцінками УКАБ, дефіциту цибулі в поточному році не повинно бути. Свою оцінку фахівці базували на декількох факторах. Перш за все значна частка домогосподарств в виробництві цибулі. На присадибних ділянках на територіях, вільних від бойових дій, люди посадять овочі, необхідні для забезпечення своїх потреб овочі, включаючи цибулю. Надлишки вирощеної продукції можуть бути частково реалізовані.

Окрім цього, аграрні підприємства та фермерські господарства слідкують за ринковою коньюктурою і розуміють потенційну нестачу деяких овочів. Тому вносять зміни в свої посіви, в тому числі засаджують цибулю. У крайньому випадку, якщо нестача цибулі таки виникне, то її можна імпортувати з сусідніх країн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram