Міжнародна науково-дослідна компанія Corteva Agriscience разом із страховою компанією ARX, брокерською компанією GrECo та платформою MeteoСontrol запустили пілотну програму параметричного страхування для сільгоспвиробників, які через дистрибуційні канали придбали продукцію Corteva Agriscience – насіння соняшнику та кукурудзи бренду Brevant™ разом з необхідними для них засобами захисту, а також пакети засобів захисту для пшениці та ячменю.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Перевагу індексному страхуванню проти класичного було надано у зв’язку з простотою та неупередженістю цього підходу, а також швидкою процедурою виплат страхового відшкодування. За умовами пілотної програми, індексом – тобто погодним показником, певне значення якого є ознакою настання страхового ризику – став параметр «ступінь дефіциту вологості в ґрунті». Його відслідковують, порівнюючи зі середнім значенням за 20 останніх років за результатами незалежного супутникового спостереження Європейського космічного агентства. Компенсацію передбачено в разі досягнення індексом рівня вищого за середній упродовж зазначеного періоду.

Програмою передбачено страхування посівів кукурудзи, соняшнику, пшениці та ячменю. Посіви, на яких застосовано придбану продукцію, застраховані в розмірі страхової суми, що дорівнює 30% вартості цієї продукції. Страховий внесок оплатила Corteva Agriscience. В пілотній програмі взяли участь фермери південних та центральних областей України, які минулого року найбільше постраждали від нестачі вологи. Загалом було застраховано понад 10 000 га.

– Ми намагаємося створити для фермерів якомога зручніші та більш якісні фінансові інструменти та програми, які допоможуть їм ефективно провадити свою діяльність та підтримають у разі складної ситуації. Для Corteva Agriscience підтримка фермерів є важливою частиною діяльності та нашого зобов’язання компанії збагачувати життя тих, хто виробляє аграрну продукцію, створюючи основу продовольчої безпеки у світі, – заявив Павло Матюша, керівник відділу фінансових рішень та стратегічних проєктів Corteva Agriscience в Україні.

Учасники пілотного проєкту Corteva Agriscience позитивно оцінили програму, особливо на Півдні, де проблема посухи є наріжною для регіону і в майбутньому тільки зростатиме. Фермери наголосили, що компанія Corteva вибрала правильний напрям для допомоги їм у веденні бізнесу. Зокрема 52% з опитаних покупців висловили свою готовність рекомендувати програму страхування.

– Ми очікуємо продовження започаткованої страхової програми, оскільки вона є важливою для фермерів і відповідає принципу управління ризиками, з якими стикається сільгоспвиробник у своїй щоденній діяльності. Параметричний підхід у страхуванні завоював визнання в багатьох країнах, і набуватиме все більшого застосування в Україні, особливо в умовах зростання посушливості, – зазначив Павло Матюша.

Протягом минулого року Corteva Agriscience працювала над впровадженням програми фінансового страхування соняшника та фінансових аграрних розписок. Також компанія  успішно працює спільно з банками над програмами вексельного фінансування фермерів для купівлі засобів захисту рослин.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram