CLAAS TRION в Україні: новітня лінійка універсальних зернозбиральних комбайнів

Комбайн CLAAS Trion
Два роки тому компанія CLAAS зважилася на масштабне дослідження — до України як до одного із найбільш пріоритетних ринків завезли першу партію ще передсерійних унікальних комбайнів CLAAS TRION. Метою було випробувати їх у реальних виробничих умовах та, звісно ж, дізнатися думку наших аграріїв.

— Задум вдався на всі 100%. Практично всі завезені тоді машини згодом були реалізовані у вітчизняні господарства. Ті аграрії, котрі мали змогу на них попрацювати, переконалися, що інженерам CLAAS вчергове вдалося створити надійний надсучасний зернозбиральний комбайн, — розповідає продукт-менеджер CLAAS Віталій Бортун.

Завдяки успішним випробуванням комбайна TRION на полях упродовж 2021 року, українські аграрії законтрактували понад сотню машин. Попри війну, фінансові труднощі та логістичні проблеми, 2022 року українські агрокомпанії продовжували замовляти комбайни CLAAS TRION, що стало закономірним підтвердженням перспективності цієї моделі для нашого ринку.

«Ми твердо знали, що якщо купувати комбайн, то тільки CLAAS»

— Ми придбали наш CLAAS TRION 750 майже два роки тому. Це була ще передсерійна машина, навіть повного маркування на ній ще не було. Ми мали тривалий досвід експлуатації попередніх моделей комбайнів цього виробника, зокрема, у нас є TUCANO 570, тому твердо знали, що якщо купувати комбайн, то тільки CLAAS, — згадує керівник ТОВ «Нива-Агротех» Євген Яровий.

Для потреб господарства, що розташоване у Сумській області, саме тоді шукали універсальний комбайн для того, щоб якісно збирати всі культури без винятку.

— У нас досить широка сівозміна — соняшник, пшениця, кукурудза, соя, інші культури. Ми від початку були налаштовані взяти новий гібридний комбайн, бо знаєте, як то буває: одні моделі краще збирають пшеницю, інші — кукурудзу, а нам потрібна була універсальна безвідмовна машина, — пояснює Євген В’ячеславович.

З того часу новий комбайн у ТОВ «Нива-Агротех» віджнивував два сезони, сукупно зібравши врожай різних культур із площі майже 3 тисячі гектарів.

— TRION працює як годинник — у нього надзвичайно добротна конструкція. Основне, що я хотів би виділити — це те, наскільки якісно та бережно він працює зі зерном: воно майже не травмується. До бункера зерно потрапляє чистеньким, і це не залежить від того, яку ми культуру збираємо, — зазначає Євген Яровий.

Керівник «Нива-Агротех» також звертає увагу на запас потужності двигуна свого CLAAS TRION 750.

— У нас раніше, навіть із дуже хорошими комбайнами, виникали проблеми, зокрема, на сої. Натомість у цій моделі вистачає потужності на те, щоб збирати врожай на полі із будь-яким рельєфом чи за умов підвищеної вологості. Мотор дуже добре «тягне», і завдяки розподіленню потоків потужності комбайн працює дуже плавно і без перебоїв, що дає змогу витримувати високу продуктивність збирання врожаю, — стверджує аграрій.

Втім, через складний рельєф полів у господарстві не мають змогу використовувати жниварки з робочою шириною понад 9 метрів, натомість вибрали жниварку MAXFLEX на 7,5 метрів із гнучким ножовим брусом та жатку для соняшнику SUNSPEED 12-70.

— Однак продуктивність збирання у нас залишається високою як на зернових, так і інших культурах. Наприклад, за робочу зміну ми без особливого поспіху збираємо по 40 гектарів соняшнику. Якби була більша жатка, то, звісно, могли би збирати і 50 гектарів, — каже Євген В’ячеславович.

Керівник господарства зазначає, що одним із переконливих аргументів на користь саме CLAAS TRION стали вигідні умови придбання, які в поєднанні із високоякісним сервісом від офіційного дилера, роблять експлуатацію комбайна особливо комфортною.

— У нас немає жодних проблем із обслуговуванням чи консультаціями, і це дуже важливо. Всі розхідники, усі налаштування, будь-які питання, котрі виникають під час роботи дилер вирішує оперативно. Це дає змогу зосередитися безпосередньо на жнивах, — стверджує Євген Яровий.

— Чи можу я порадити таку машину своїм колегам-аграріям? Звісно ж, якщо вам потрібна надійна універсальна машина для збирання врожаю. У кожного фермера свої вподобання щодо сільгосптехніки, але повторюся, особисто я дійшов висновку, що зернозбиральний комбайн має бути саме CLAAS, — підсумовує керівник ТОВ «Нива-Агротех».

Комбайни CLAAS TRION: цифри, факти, перспективи

Представлені в 2021 році абсолютно нові зернозбиральні комбайни CLAAS TRION заінтригувала аграріїв перш за все надзвичайно широким вибором понад 11 різних моделей та їх модифікацій. Практично кожен господар в Україні може підібрати оптимальну машину відповідно до своїх потреб.

У новій лінійці комбайнів TRION виробник об’єднав усі конструктивні переваги добре перевірених моделей LEXION та TUCANO із додаванням інноваційних унікальних рішень.

— Надійність, продуктивність та універсальність — це основні принципи, на які орієнтувалися інженери нашої компанії, працюючи над моделлю TRION. Це їм вдалося, — зазначає Віталій Бортун.

Такий широкий модельний ряд TRION став необхідним, зокрема, для того, щоб задовольнити потреби прихильників і клавішних, і гібридних комбайнів. Вибирати можна як серед 5- та 6-клавішних моделей, так і серед машин із одно- або двороторною сепарацією. Представлені в Україні моделі комбайнів CLAAS TRION 520, 530, 640, 650 і 660 належать до клавішного сегменту, а 730 і 750 до гібридного.

Розміри зернового бункера в нових комбайнах TRION: 8000, 9000, 10500, 11000 або 12000 л варіюються відповідно до моделі та версії. Швидкість вивантаження від 90 до 130 л/с. Функція PROFI CAM, котра доступна як опція, забезпечує відмінний огляд і контроль процесу завантаження причепів або кузова транспортних засобів зерном.

За бажання дві топові гібридні моделі TRION можна замовити з напівгусеничним рушієм TERRA TRAC.

Комбайни CLAAS TRION приводяться в рух двигунами з потужністю від 258 до 427 к.с. Як ми вже згадували, це вдосконалені економні двигуни із конструктивно передбаченим запасом потужності, щоб можна було продуктивно працювати навіть за складних умов. Завдяки інтелектуальній інтегрованій системі DYNAMIC POWER, двигун не лише видає рівно стільки потужності, скільки потрібно комбайну для поточної роботи, але й дає змогу заощадити до 10% пального.

Первинна сепарація у всіх моделях TRION здійснюється молотильним агрегатом APS із прискорювальним барабаном (діаметр 450 мм) та великим молотильним барабаном (діаметр 600 мм), що забезпечує послідовний, високий потік хлібної маси для забезпечення безперебійної роботи впродовж усього періоду комбайнування.

Швидкості всіх барабанів регулюються синхронно з кабіни через термінал CEBIS. Термінал CEBIS також використовується для паралельного та синхронного регулювання підбарабання.

Більшість моделей TRION у стандартній комплектації оснащено новітньою концептуальною системою обмолоту з MULTICROP, яка дає змогу швидко та легко адаптувати комбайн до тієї чи іншої культури. В разі потреби три сегменти вхідного підбарабання можна просто замінити через каменевідбірник, а сегмент основного підбарабання з лівого боку комбайна через спеціальний люк.

Вторинна сепарація в TRION 500 та TRION 600 виконується п’ятьма або шістьма клавішами,  відповідно до цього площа сепарації (розділення) становить 6,25 і 7,48 м2. Ці моделі обладнані пальцевими барабанами MULTIFINGER SEPARATION SYSTEM (MSS), які рівномірно розпушують солом’яну масу на клавішах, навіть із підвищеною вологістю.

Вторинна сепарація в TRION 730 здійснюється одним ротором. Флагман модельного ряду комбайн TRION 750 використовує для вторинної сепарації два ротори.

Всі моделі TRION оснащені ефективною системою очистки JET STREAM із подовженим грохотом, збільшеним подвійними каскадом та турбінним вентилятором, що має гідрокерований варіаторний привод, для забезпечення відмінного очищення вороху та відмінної продуктивності. Верхнє і нижнє решета мають комбіновану загальну площу 5,1 м2 у TRION 500 та TRION 700, та 5,8 м2 у TRION 600. Завдяки додатковій системі очистки 3D з активним поперечним керуванням верхнім решетом, повна ефективність очищення забезпечується навіть на схилах до 20% (9°). Також під час роботи на затяжних поздовжніх схилах у нагоді стане система AUTO SLOPE, яка автоматично налаштовує швидкість обертання вентилятора залежно від того, угору чи вниз рухається комбайн. Для гібридних моделей TRION 700-серії у нагоді стане система очистки 4D, яка відповідає за постійну продуктивність системи роторної сепарації на нерівних ділянках поля.

Читайте також: Вдалий вибір — трактор CLAAS AXION 950

Коли йдеться про обробку незернової частини врожаю, зокрема соломи та полови, то тут TRION може запропонувати чимало рішень щодо: версій подрібнювачів STANDARD CUT із 52 або 64 ножами чи SPECIAL CUT із 72 або 88 ножами, варіантів розподілу маси інерційний дефлекторний розподільник або активний радіальний розподільник із половорозкидачем або без нього, а також способів регулювання ширини та напрямку розподілення вручну, через CEBIS або автоматично залежно від бокового вітру та положення комбайна на схилі.

Що таке CEMOS AUTOMATIC?

CEMOS AUTOMATIC це набір систем автоматичного керування робочими процесами зернозбирального комбайна TRION, котрий відповідає за оптимальне налаштування всіх основних вузлів комбайна відповідно до вибраної стратегії, нівелюючи можливий негативний вплив людського чинника. У комплексі – низка допоміжних систем, які можна скомпонувати відповідно до власних потреб.

  • Система CRUISE PILOT здійснює автоматичний контроль швидкості руху відповідно до одного з трьох попередньо вибраних режимів: постійна швидкість, максимальна продуктивність із врахуванням втрат або ж постійна продуктивність.
  • Система автоматичного контролю потоку маси AUTO CROP FLOW виявляє пікові навантаження на двигун, приводи систем обмолоту та сепарації, а також подрібнювача соломи, і в разі потреби перериває процес надходження збіжжя до молотарки, вимикаючи жниварку та сповільнюючи комбайн до 1,5 км/год.
  • Система CEMOS AUTO CLEANING шукає оптимальні налаштування системи очистки, автоматично регулюючи частоту обертання вентилятора та зазори верхнього та нижнього решіт.
  • Система CEMOS AUTO SEPARATION заточена на досягнення оптимальних показників роторної сепарації завдяки автоматичному налаштуванню швидкості обертання ротора(ів) і положення заслінок ротора(ів) за поточних умов.
  • Система CEMOS AUTO THRESHING направлена на пошук оптимальної частоти обертання молотильного барабана та зазору підбарабання задля забезпечення якісного процесу обмолоту згідно з вибраною стратегією.

CEBIS «операційний центр» комбайнів CLAAS TRION

12-дюймовий термінал CEBIS із висококонтрастним дисплеєм із високою роздільною здатністю забезпечує легкість читання інформації за будь-яких умов освітлення та створює три окремо регульовані основні зони дисплея для групування основних налаштувань відповідно до поточної операції. Це: рух по дорозі, робота в полі та автоматичні системи. Управління терміналом можна здійснювати за допомогою сенсорного екрана або поворотних перемикачів.

Зернозбиральні комбайни CLAAS TRION це максимальна надійність та висока продуктивність, якісний обмолот і мінімальні втрати та водночас просте керування.

Петро ТЕРЕН

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram