Минулого року 35 українських експортерів скористались послугами страхового покриття кредитування

coins money
Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-28
Створене у 2018 році, Експортно-кредитне агентство України (ЕКА) фактично запрацювало під час повномасштабної війни. Якщо за 2018-2021 роки підтримка експортерів склала близько 100 млн гривень, то вже у 2022 році ЕКА підтримало український експорт на 3,2 млрд гривень. Про це GrowHow повідомила пресслужба Європейської бізнес асоціації (ЄБА).

Агентство не кредитує бізнес напряму, воно є посередником між компаніями та банками. Договір страхування з ЕКА слугує видом забезпечення кредиту, а оскільки програми можуть бути поєднані з іншими державними програмами, наприклад “Доступні кредити 5-7-9%”, це дає змогу експортерам отримати кредит під низькі відсотки без застави.

Як зазначили у ЄБА, фінансування є найбільшою потребою українських експортерів, особливо під час війни. Усього за минулий рік 35 українських експортерів скористались експортним кредитуванням під страхове покриття ЕКА. Завдяки цій підтримці близько 1445 робочих місць було збережено або створено, а 1 гривня страхової відповідальності ЕКА генерує 13 гривень майбутнього експорту.

Серед продуктів агентства:

  • страхування зовнішньоекономічного договору;
  • страхування передекспортного фінансування;
  • страхування банківських гарантій.

Отримати послуги можуть підприємці — резиденти України, що експортують товари (послуги) українського походження за визначеними товарними групами за УКТ ЗЕД. Перевірити відповідність коду можна за допомогою спеціального плагіну на сайті ЕКА. Важливо також, щоб підприємство не перебувало у стані банкрутства.

Рішення про надання кредиту на виконання експортного контракту приймається безпосередньо банком. Кредитні договори на суму до 20 млн грн терміном до 1 року (портфельне страхування) автоматично підтверджуються агентством. Якщо потрібна більша сума позики — заявку розглядають в індивідуальному порядку.

NB: Максимальний розмір можливої позики під страхове покриття ЕКА наразі складає 150 млн гривень.

Вартість варіюється залежно від виду продукту, рейтингу країни-імпортера, тощо. До прикладу, вартість портфельного страхування наразі складає 0,5% + ПДВ 0,1%. Вартість індивідуального страхування може коливатися від 2% до 2,5%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram