Попри майже весняну погоду в окремих областях, синоптики запевняють — наразі загрози врожаю фруктів немає.

Про це у коментарі УНН повідомила начальник відділу Агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко. Зокрема, з її слів, оскільки масового цвітіння плодових дерев не відбулося, то врожаю фруктів нічого не загрожує.

Також Тетяна Адаменко зазначила, що для цвітіння плодовим деревам необхідно накопичити певну кількість тепла. Однак, оскільки зараз триває зима — день короткий та й сонячного світла мало, то необхідної кількості тепла для цвітіння не накопичили дерева у жодному регіоні.

— Процеси сокоруху у деревах, озеленіння листочків дійсно відбувалися. Але це жодним чином не загрожує врожаю. Можливо, навесні буде трохи менше листя на деревах, але головне — що не відбулося цвітіння та загибелі плодових бруньок, — наголосила синоптик.

Крім того, визначальними для врожайності садів у 2018 році будуть низькі температури у другій половині зими. Хоча сильних морозів синоптики не передбачають. Так, згідно із попередніми прогнозами, впродовж 10-18 січня сильних морозів не очікується. Середні температури будуть значно вищими за норму. Нічні температури коливатимуться у межах −10…-15 градусів, а вдень −5…0 градусів.

— Такі зниження температури переживуть абсолютно всі дерева. Ми не очікуємо у найближчі 7-10 днів якихось катаклізмів, а надалі взагалі прогнозуємо потепління, 18-20 січня можливі опади. А для того, щоб відбулась загибель плодових дерев або їм було завдано значної шкоди, треба щоб мороз сягав 20-25 градусів при безсніжжі, і утримувався тривалий час, — пояснила спеціаліст.

Нагадаємо, що за даними Укргідрометцентру, впродовж грудня небезпечних для перезимівлі рослин явищ не спостерігалося.