Хоча згідно із Податковим кодексом України платниками рентної плати за спеціальне використання води є, зокрема, первинні водокористувачі суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, а також фізичні особи-підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, пунктом 255.1 ст. 255 ПКУ не передбачені виключення із платників для суб’єктів, які отримали дозвіл на спеціальне водокористування.

Згідно з Податковим кодексом, а саме п. п. 255.4.10 п. 255.4 ст. 255 ПКУ, рентна плата не справляється за воду, що використовується садівницькими та городницькими товариствами (кооперативами).Таким чином, за обсяги води, що вилучені з водних об’єктів садівницькими та городницькими товариствами (кооперативами) на підставі дозволу на спеціальне водокористування та безпосередньо використані ними, рентна плата не справляється, а об’єм використаної води декларується із зазначенням у р. 10.2 розрахунку рентної плати за спеціальне використання води коефіцієнта у розмірі 0 (нуль).

За обсяги води, що вилучені з водних об’єктів садівницькими та городницькими товариствами (кооперативами) на підставі дозволу на спеціальне водокористування, та передані (реалізовані) іншим категоріям споживачів, які використовують таку воду в підприємницькій діяльності, рентна плата справляється, а об’єкт оподаткування (використаний (переданий/реалізований) обсяг води) декларується із зазначенням у р. 10.2 розрахунку рентної плати за спеціальне використання води коефіцієнта у розмірі 1 (один).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram