Ціни на часник не виправдали очікування українських фермерів, адже із середини літа і протягом вересня середня ціна на продукцію лишається нижчою від минулорічних показників на 35% за рахунок більшої пропозиції. Натомість українським роздрібним мережам бракує українського часнику, а на гуртових ринках, в залежності від якості, ціни на часник можуть відрізнятись мало не в два рази, а то й більше.

— Вже кілька сезонів поспіль на ринку створюється приблизно однакова ситуація — українського часнику стає більше, ціни на нього немає, втім, супермаркети продовжують працювати із імпортом. Справа в тому, що в загальній масі врожаю в українських господарствах дуже важко зібрати комерційну партії якісного часнику. В цьому сезоні навіть відносно крупні виробничі проекти отримали низький відсоток товарності, а продати неякісний часник іноді просто неможливо, — розповіла експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.


З іншого боку це стимулює деяких виробників відпрацьовувати технології, збільшувати площі, тобто робити все можливе для того, щоб потіснити імпорт в українським мережах. Зокрема за останні 5 років Україна майже в 2,5 рази скоротила імпорт часнику в т.ч. за рахунок розвитку власного виробництва.

Водночас експерти зазначають, що цього сезону навіть професійним господарствам було досить важко впоратись із погодними катаклізмами, тому, середня врожайність по країні в 2018 році все ж таки буде гіршою від попереднього сезону. Зокрема, в квітні та травні цибулини часнику формувались в умовах сильної посухи, а на початку літа розпочались майже безперервні дощі, які спровокували розповсюдження хвороб на плантаціях. Тому, з якістю часнику цього року проблема ще більша ніж в попередніх сезонах.

Цього року суттєво збільшився і діапазон цін на часник в Україні, як за рахунок зниження мінімальних цін, так і за рахунок підняття максимальної межі. Так, на гуртових ринках України сьогодні можна знайти дрібний вражений хворобами часник по 15-18 грн/кг (0,45-0,55 EUR/кг), виробники кажуть, що така ціна лише частково дозволяє покрити витрати на виробництво. В той самий, час якісний упакований часник калібру 45+ і вище досить успішно продається від 30 до 45 грн/кг (0,91-1,36 EUR/кг) і така ціна відповідає вартості якісного імпортного часнику.

За матеріалами Info.Shuvar

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram