Чому глибоке рихлення краще за оранку

Багато вагомих причин змушують аграріїв змінювати підходи до управління своєю господарською діяльністю. До цих причин належать: кліматичні зміни, ущільнення ґрунту, брак вологи та висока вартість пального.

Застосування глибокорозпушувачів – це одне з найефективніших сучасних рішень у сфері ґрунтообробітку. За допомогою їхнього використання можна значно підвищити продуктивність роботи, зберегти вологу та водночас значно заощадити на витраті пального.

Глибокорозпушувач – агрегат, який має бути в кожному господарстві

Застосування оранки має як свої переваги, так і недоліки. До ключової переваги можна віднести зароблення решток на глибину за один прохід – отримуємо чорний фон, який легше готувати навесні під посів. Однак така технологія ефективна, коли є достатньо вологи.

Через зміну клімату та все більшу кількість посушливих років, проблема дефіциту вологи стає все гострішою.

Серед суттєвих недоліків оранки можна назвати:

  • Втрату родючого шару ґрунту та зниження відсотка гумусу, що особливо відчутно на схилах, адже там ерозія відбувається швидше.
  • Утворення переущільнення ґрунту та плужної підошви, що значно знижує потенціал урожайності культур.
  • За багаторічної оранки та ущільнення ґрунту волога перестає потрапляти в нижні шари ґрунту, а весною на полях стоять «блюдця» з води.
  • Одним із важливих питань є накопичення та збереження вологи в проміжок часу осінь-зима. Перевірено, що обробіток ґрунту на глибину 30 см краще розпушує його й це сприяє кращому вбиранню та утриманню вологи. Рештки рослин, що залишаються на поверхні ґрунту, зупиняють випаровування. Ці рештки так само змішуються з верхнім шаром ґрунту (до 15 см), і в такий спосіб утворюється багатий на органіку шар. Це є ще однією перевагою застосування глибокорозпушувачів.

NB: Здатність глибокорозпушувачів розпушувати ґрунт без вивертання шара землі дає гарні умови для стабільної життєдіяльності мікроорганізмів, які там уже є, не руйнує ущільнень та робить так, щоб у ґрунт краще потрапляли кисень і волога.

  • Ще один важливий чинник, який сприяє ліпшому живленню рослин, – це те, що в ґрунті лишається чимало живих мікроорганізмів, що ліквідують патогени та роблять недоступні форми корисних елементів масовими.

Попит на глибокорозпушувачі за останні роки значно виріс. Вибрати для себе певного помічника стало складніше. Виділяють один із найефективніших агрегатів для глибокого розпушування TERRALAND чеської компанії BEDNAR. Цей агрегат вирізняється високою якістю та вигідною ціною, а також тим, що обробляє ґрунт краще за плуг.

Висока якість – помірна ціна

Використання надійних матеріалів під час виготовлення агрегатів та продуманість конструкції є однією з головних властивостей глибокорозпушувачів TERRALAND від компанії BEDNAR. Рама агрегата зроблена з високоміцної сталі ALFORM, що набагато міцніша, ніж інші види сталі. Великою перевагою є те, що за потреби клієнт може змінювати кількість встановлених на агрегаті робочих органів. Конструктори глибокорозпушувача TERRALAND передбачили можливість зміни п’ятилапового агрегата на семилаповий чи навпаки.

Компанія має моделі глибокорозпушувачів під трактори різної потужності, забезпечуючи потреби кожного аграрія. На сьогодні це 22 моделі агрегатів з робочою шириною від 3 до 6,4 метра, які працюють із тракторами потужністю від 150 до 620 к.с. У додаток є лінійка агрегатів для смугового ґрунтообробітку. У сумі для виконання робіт глибокого розпушування виробник може запропонувати приблизно 26 різноманітних агрегатів та їх видозмін.

У лінійці компанії є класичні навісні глибокорозпушувачі:

TN-M – менші глибокорозпушувачі (менший кліренс агрегата, простіша рама), яка дає змогу обробляти ґрунт на глибину до 55 сантиметрів;

TN-D – потужніші агрегати з максимальною глибиною роботи до 65 сантиметрів: на кожну стійку – два ребра жорсткості.

Крайнім досягненням конструкторів є агрегат TERRALAND TN_PROFI. Перевагою є те, що машина доповнена двома рядами самоочисних Cutter-дисків. Завдяки цим дискам уже після першого проходу агрегата здобувається гарна структура ґрунту для висіву.

Великою перевагою є те, що ці агрегати вирізняються малою витратою пального, як порівняти з аналогічними моделями конкурентів. Це заслуга виняткової конструкції робочої стійки TERRALAND, що має три кути атаки. Перший кут руйнує плужну підошву, другий і третій — добротно змішує ґрунт.

NB: Компанія пропонує стійки двох типів: Active-Mix, що інтенсивно рихлить ґрунт та змішує рослинні залишки, а також Zero-Mix, що забезпечує порушення ущільнених шарів та аерацію ґрунтового профілю, але без активного перемішування.

Останньою розробкою компанії зі збільшення ресурсу робочих органів є крила й долота серії LONG-LIFE, що забезпечують напрацювання понад 3 тис. га.

Глибина обробки ґрунту контролюється за допомогою опорних котків, положення яких можна змінити гідравлічною системою, що дає змогу швидко та легко задавати робочі показники.

На всій техніці компанії встановлений подвійний шпоровий коток, який гарантує відмінне подрібнення та ущільнення. Особливістю прикочувальних котків є застосування самоцентрувальних підшипників, що не вимагають обслуговування. Це зі свого боку забезпечує довготривалість роботи агрегата.

Компанія BEDNAR постійно шукає шляхи підвищення ефективності роботи сільгосптехніки та вдосконалює наявні технічні рішення. Передусім варто зазначити про можливість установки бокових заслонів глибокорозпушувачів, які направляють грудку під коток, де вона роздрібнюється, або ж бокові додаткові котки, з допомогою яких також можна подрібнити грудки.

Система для внесення мінеральних добрив на потрібну глибину під час виконання основного обробітку ґрунту також дуже популярна серед аграріїв.

З огляду на великий досвід виробництва сільськогосподарської техніки, беручи до уваги реальні вимоги аграріїв, компанія BEDNAR має в лінійці своєї продукції цілу низку виняткових рішень, до яких і належить системи для внесення мінеральних добрив, зокрема причіпні бункери FERTI-CART чи COMBO SYSTEM. Такі комплекси дуже цікаві для агровиробників, тому що з бункером можна агрегатувати не тільки глибокорозпушувачі, а й іншу ґрунтообробну техніку чи сівалки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram