Вчора Мінфін залучив до бюджету 2,826 млрд грн та 547 млн доларів завдяки продажу ОВДП, відсотки за якими в порівнянні з попередніми розміщеннями дещо знизили. Гривневі облігації випущені на строк 161, 343 та 847 днів з дохідністю 16,15%, 15,52% та 15,95% річних, доларові – на 687 та 519 днів з дохідністю 5,5% та 5,25% річних. Про це повідомляє Grain Trade.

Кожний аукціон з розміщення ОВДП зміцнює курс гривні, оскільки переважно їх купують нерезиденти, які для цього продають валюту. Вчора долар на початку торгів опустився нижче психологічного рівня 25 грн/$ та торгувався в межах 24,84-24,88 грн/$, хоча Нацбанк втримав курс від подальшого просідання, викупивши надлишки валюти через систему Matching по 24,88 грн/$.Нерезиденти вчора були основними продавцями валюти. Вони накопичували гривню для участі в аукціоні Мінфіну, а також експортери, яким гривня необхідна для поточних розрахунків.

Наприкінці сесії курс повернувся до рівня 25 грн/$, оскільки нерезиденти, які не придбали гривневі ОВДП, перевели гривню у валюту.

Незначні обсяги торгів на міжбанку роблять курс сильно залежним від дій основних гравців. Якщо раніше це були місцеві експортери, імпортери та Нацбанк, то в останні кілька місяців до їх складу увійшли нерезиденти, які активно проводять операції з українськими ОВДП, що мають значну прибутковість. Саме через дії нерезидентів більшість традиційних для вітчизняного міжбанку маркерів наразі майже не впливає на курсові тенденції.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram