Через зниження попиту дешевшає цибуля

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-21
В Україні помітно знизився попит на цибулю. Відтак вона починає дешевшати після триваголого періоду підвищення ціни. Аналітики проєкту EastFruit знижувальний ціновий тренд зафіксували з початку цього тижня.

Сьогодні українські фермери продають ріпчасту цибулю по 20-25 грн/кг ($0,55-0,68/кг), залежно від якості. Тоді як ще тиждень тому мінімальна ціна не опускалися нижче за 23 грн/кг ($0 63/кг).

Гуртові компанії та роздрібні мережі сформували товарні запаси цибулі ще раніше і зараз ще не розпродали наявні обсяги. Тому й виробники змушені поступатися у ціні. Водночас якість продукції в необладнаних складах стрімко погіршується, тому їх власники знижують ціни, щоб таким чином стимулювати темпи збуту.

Читайте також: Європейські споживачі почали економніше та уважніше купувати продукти після нападу росії на Україну — дослідження

Водночас, якісна цибуля в українських господарствах зараз коштує в середньому у 2,9 раза дорожче, ніж наприкінці грудня 2021 року. Фермери впевнені, що після новорічних свят темпи зростання цін на цибулю в Україні значно прискоряться. Свою думку вони аргументують як обмеженою пропозицією цибулі високої якості, так і значним зниженням урожаю цибулі в більшості країн ЄС.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram