Представники бізнесу вважають, що через зміни щодо уніфікації ставок ввізного мита подорожчає харчова продукція. Водночас, досягнення задекларованої мети таких змін малоймовірне. Про це йдеться у повідомленні Європейської бізнес асоціації (ЄБА).

Нагадаємо, що Кабмін схвалив уніфікацію ставок ввізного мита 6 жовтня. На наступний день у Верховній Раді зареєстрували проєкт Закону “Про внесення змін до Митного тарифу України щодо уніфікації ставок ввізного мита на окремі товари” (№6149).

Документом пропонують уніфікувати ставки ввізного мита на однорідні товари до 2%. До переліку таких товарів входить суттєва більшість засобів захисту рослин. Ініціатори документа вважають, що він спростить процедури класифікації та прискорить митне оформлення товарів без здійснення лабораторних досліджень. Проте, на переконання представників бізнесу, це є малоймовірним.

Для більшості товарних позицій, за якими класифікуються ЗЗР, чинна ставка ввізного мита складає 0%. Її підвищення до 2% не вплине на складність процедури класифікації та швидкість роботи митних інспекторів. Для цього потрібна системна та послідовна реформа митної служби, основною метою якої стане сервісність, а не прагнення до наповнення державного бюджету, зазначили у ЄБА.

Бізнес-сіпльнота вважає, що така ініціатива сприятиме розвитку нечесної конкуренції на ринку ЗЗР. Зазначають, що вона поставить частину міжнародних компаній у нерівне становище не лише щодо місцевих виробників, а й до міжнародних компаній-імпортерів ЗЗР, які ввозитимуть продукцію з країн-членів Європейського Союзу зі ставкою 0%.

Крім того, це буде нести додаткове фінансове навантаження на сільське господарство. Затрати на обробку 1 гектару землі зростуть у середньому на $0,5, що може скласти до 500 мільйонів гривень щороку. І ця цифра може бути суттєво вищою, оскільки уже з 2022 року основні країни-виробники планують істотне підвищення відпускних цін на ЗЗР через світову енергетичну кризу, зауважили у ЄБА.

В Асоціації вважають, що така законодавча ініціатива відіб’ється на кишені кожного українця, адже стане причиною здорожчання виробництва більшості сільськогосподарських культур, відповідно, і харчової продукції.

Із закликом сприяти виключенню з Проєкту Закону положень щодо підвищення ставок ввізного мита ЄБА звернулася до профільних Комітетів ВРУ. Прем’єр-міністра просять звернути увагу на цю ситуацію.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram