Через теплу зиму на українських полях не вимерзло багато бур’янів

Через теплу зиму на українських полях не вимерзло багато бур’янів. Це додатково ускладнює звичну весняну проблему з небажаною рослинністю у посівах озимого ріпаку. Про це йдеться у матеріалі Якісний гербіцидний захист посівів ріпаку озимого навесні: індивідуальний підхід до кожного поля.

Агроексперт Галина Дзяб’як розповіла, що засміченість посівів ріпаку лободою білою, ромашкою непахучою, гірчаком березковидним, мишієм, грициками, талабаном, редькою у кількості 10 шт./м2 знижує врожайність на 20%, як порівняти з чистим від бур’янів полем. Якщо ж кількість бур’янів сягає від 100 до 200 шт./м2, то врожайність ріпаку може знизитися більш ніж на 50%.

Особливо шкідливою для ріпаку є гірчиця польова. Обидві рослини належать до однієї ботанічної родини хрестоцвітих, що ускладнює контроль цього бур’яну в посівах ріпаку, особливо навесні.

Негативний вплив на врожайність ріпаку має і підмаренник чіпкий. У цієї рослини підвищена здатність до засвоєння азоту, а отже вона розвиває помітну конкуренцію за поживні речовини з культурою.

NB: Ромашка непахуча в посівах ріпаку спричинює появу гіркого присмаку в ріпаковій олії, що робить її насіння непридатним для переробки. Також цей бур’ян ускладнює збирання врожаю та збільшує вологість насіння ріпаку.

Гарна новина в тому, що сьогодні великий відсоток посівів ріпаку на українських полях перебуває у хорошому стані. Рослини сформували велику листкову поверхню, завдяки якій здатні самостійно ефективно пригнічувати сходи бур’янів. На таких посівах не варто планувати внесення гербіцидів навесні. Однак, на полях з великим відсотком незакритої площі листковою поверхнею варто застосувати обприскування.

Для ефективного весняного захисту посівів сільгоспкультур від бур’янів, дуже важливо використовувати обприскувачі, які забезпечать 100-відсотковий контроль встановленої норми виливу незалежно від зміни швидкості руху. Більше про вибір обприскувачів для весняного обробітку посівів від бур’янів читайте ЗА ПОСИЛАННЯМ.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram