Швейцарія підтримає відновлення українського органічного виробництва

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-28
Мінагрополітики та Держпродспоживслужба спільно з фахівцями швейцарсько-української програми QFTP напрацювали план з відновлення та розвитку органічного та молочного секторів, які суттєво постраждали через війну. Про це GrowHow повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Сьогодні напрацьований план представили у Мінагрополітики. Як зазначив перший заступник міністра АПК Тарас Висоцький, погоджено основні напрямки спільної діяльності, глобальні цілі задля відновлення й підтримки органічного й молочного сектору.

Серед пунктів плану вдосконалення нормативно-правової бази України та приведення її у відповідність до законодавства ЄС: збільшення торговельних можливостей органічної продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках, а також — реалізація контролю якості продукції.

Наступним кроком українсько-швейцарської співпраці стане підписання меморандуму. Програма підтримки органічного та молочного сектору розрахована на чотири роки.

— Наразі галузь показує негативну динаміку через війну, на її відновлення знадобиться не менше двох років. Проєкти підтримки органічного та молочного виробництва потребують ресурсів та часу, — зазначив Тарас Висоцький.

Довідково: QFTP (Quality FOOD Trade Program) — швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України». Вона працює за підтримки Швейцарської Конфедерації через Державний Секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram