Через посуху в Італії посіви рису цього року будуть найменшими за останні 30 років

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-22
Італійські виробники рису б’ють на сполох через посуху. Фермери зазначили, що посіви рису на півночі Італії перебувають під загрозою через суттєвий брак вологи. Цього року площа посівів там буде найменшою за останні 30 років. Про це GrowHow повідомили в італійській фермерській профспілці Coldiretti.

Рисові поля розташовані переважно в районі Верчеллі в П’ємонті, а також у Ломбардії, Венето та Емілії-Романьї. Сумарно вони займають понад 200 000 га. У цих регіонах останнім часом опадів було на 40% менше, ніж у середньому. Відтак у річці По і в усіх зрошувальних каналах зафіксований рекордно низький рівень води.

У Coldiretti розповіли, що через брак опадів цього року посіви скоротилися на 8000 га. Там також зазначили, що відмовлятися від рисових полів фермерів спонукає падіння внутрішнього виробництва рису у 2022 р. більш ніж на 30%.

У профспілці наголосили, що проблеми, спричинені посухою, також означають серйозні труднощі для понад 10 000 сімей виробників і працівників цієї галузі.

Читайте також: Катастрофічна посуха спричиняє багатомільярдні збитки ферм по всьому світу

Додамо, що Італія щорічно виготовляє 1,5 млн тонн рису, забезпечуючи половину всього виробництва культури у Європейському Союзі. Відомими сортами італійського рису є Карнаролі і Арборіо.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram