Через підвищення температури зерно в Україні достигає на місяць раніше звичайного

У другій декаді червня в Україні погіршилися агрометеорологічні умови для формування врожаю усіх сільськогосподарських культур. В основному через високі денні температури повітря, які перевищували +30°С. Про це йдеться у звіті щодо агрометеорологічних умов в Україні за другу декаду червня Гідрометцентру України.

Агрометеорологи зазначили, що значне зменшення вмісту вологи у ґрунті та підвищення температури повітря та ґрунту після помірних весняних умов пришвидшили розвитку ранніх зернових культур.

Так, у південних, південно-східних та центральних, в окремих районах західних та північних областей дуже рано розпочалося дозрівання озимих культур. Зерно досягло молочної стиглості на 7-12 днів раніше середніх багаторічних дат.

На окремих площах південних областей відмітили воскову стиглість зерна озимої пшениці, яке зазвичай там досягає її на місяць пізніше. Зерно ярого ячменю також набуло молочної стиглості майже на місяць раніше на окремих площах південних та центральних областей. На Одещині воскової стиглості.

Читайте також: Через глобальне потепління зменшується світове виробництво помідорів

Невеликі дощі у червні дещо пом’якшили дефіцит опадів, проте у період формування та наливу зерна вологозабезпечення погіршилось. На багатьох площах Київської, Полтавської, Дніпропетровської, Одеської, Херсонської, Донецької областей рівень запасів продуктивної вологи досяг критичних значень (менше 20 мм у метровому шарі ґрунту).

NB: На окремих площах повністю висох метровий шару ґрунту, що негативно вплине на урожайність зернових.

Натомість підвищення температур сприяли поліпшенню загального стану та прискоренню розвитку пізніх теплолюбних технічних, овочевих та баштанних культур. Також упродовж декади вологозабезпечення пізніх культур на більшості площ ще залишалося на задовільному та достатньому рівнях.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram