Таку думку висловив експерт із земельних питань Роман Головін в інтерв’ю ZNAJ.UA. Експерт наголосив, що кредит під заставу землі можуть взяти тільки під ті ділянки, які не в оренді.

— Якщо ви навіть захочете самі працювати на землі без досвіду, не будучи агрономом, ви за два-три роки влізете в такі мінуси, а якщо іще й візьмете кредит, то земля легко піде. Тому є певні умови й для цього вже випрацьовується державна політика, — наголосив Роман Головін.

Крім того, експерт вважає, що на сьогодні в Україні немає поняття ринку землі, він не вільний, а всі правила зроблені так, щоб всі люди сходилися до орендаря і чим ближче до орендаря, тим менше ціна землі.

— По-перше, не треба переукладати договір оренди на новий строк за будь-яких умов. Зараз людей шантажують, щоб вони за декілька років до закінчення договору оренди землі переукладали його, інакше їм не будуть платити орендну плату, — підкреслив він. — Я закликаю не переукладати договір, бо коли ви перейдете на самостійне господарювання, вже перший-другий рік вам повернуть всі ті гроші, які він не доплатив. Ви не будете страждати ще 10-15 років під орендарем, — вважає він, — ви будете знати, що самостійно працюєте через товариство власників землі. Цю землю не треба віддавати в заставу, бо вона ваша, не треба її вносити в Статутний капітал, — підтвердив він, — тобто була зроблена система, яка унеможливлює позбавлення власника землі його землі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram