За підсумками 2021/22 МР Україна може експортувати понад 24,4 млн тонн пшениці. Про це у своїй колонці на сайті Економічна правда написав міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Як нагадав глава Мінагрополітики, валовий збір ранніх зернових культур в країні став максимальним за всі роки незалежності та склав 46 млн тонн.

— Вперше в історії взята планка по збору пшениці, яка склала понад 33 млн тонн, що на 26% більше, ніж торік, і навіть більше прогнозу на цей рік, — додав він.

Також Р.Лещенко уточнив, що в ц.р. збереглося традиційний розподіл продовольчої пшениці й фуражу (60% на 40%), при цьому загальний валовий збір продовольчої зернової виріс на 3 млн тонн в порівнянні з попереднім роком

— Для задоволення потреб населення необхідно 5 млн тонн якісної пшениці, значить на експорт цієї пшениці ми можемо відправити до 14,8 млн тонн, — сказав міністр.

Що стосується фуражної пшениці, то на внутрішні потреби необхідно близько 3,6 млн тонн, отже, близько 9,6 млн тонн буде відправлено на експорт.

— Це означає, що в цілому за підсумками сезону Україна може експортувати близько 24,4 млн тонн зернової — у фінансовому еквіваленті це принесе країні $ 6 млрд виручки, — резюмував Р.Лещенко.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram