Редакція GrowHow.in.ua 2023-04-05На сьогодні для українського ринку біоенергетики оптимальним варіантом є створення біогазової установки як додаткового бізнесу на тваринній фермі чи птахофабриці. Про це в інтерв’ю GrowHow зазначив голова правління громадської спілки «Біоенергетична асоціація України» Георгій Гелетуха.
Для абсолютно стороннього гравця, без власної сировини, на думку експерта, побудувати біогазову установку є великим ризиком. Навіть якщо у перший рік роботи вдасться домовитись про вигідну купівлю сировини, то на наступний рік, природно, у власника сировини виникає бажання підняти ціну.
Георгій Гелетуха розповів, що зараз біогазові установки в Україні переважно будують самі аграрні підприємства, які мають відходи та залишки. Він вважає, що ця тенденція буде зберігатися. Якщо ж на ринку з’являтимуться успішні випадки колаборації між власниками біогазової установки та виробниками сировини, то і такий варіант розвиватиметься.
Додамо, що сьогодні в Україні працює 70 біогазових установок загальною електричною потужністю 124 МВт. Найбільша біогазова установка в Україні має потужність 26 МВт електричних, а друга за нею — 12 МВт. Найбільше біогазових установок у Вінницькій, Хмельницькій та Київській областях.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram




