Більшість країн отримує українську агропродукцію з величезними затримками через штучні перепони росії

Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-30
За минулий тиждень у рамках зернової ініціативи з портів Великої Одеси 18 суден експортували 664 тисячі тонн продовольства. Як повідомила GrowHow пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, це на третину менше обсягів експорту тижнем раніше.

Зокрема, 60 тис. тонн пшениці відправлено до Кенії. Також 56 тисяч тонн поїхали до Бангладешу. До Індії відправили 60 тис. тонн української олії.

За даними міністерства, зберігається критично низький показник виходу суден з портів. Зараз він фактично відповідає показнику ще на початку роботи зернової ініціативи, коли обсяги експорту були незначні.

Станом на сьогодні 117 суден очікують на проведення інспекції в територіальних водах Туреччини. За минулий тиждень відбулось тільки 20 інспекцій при мінімально необхідних 84. Також росія гальмує реєстрацію суден для участі в ініціативі: з понад 80 заявлених суден щоденно росіяни без пояснення причин реєструють в середньому тільки 2-3 судна. Через ці фактори на 30% знизилися обсяги експорту в порівнянні з попереднім місяцем. Більшість країн отримує українську агропродукцію з величезними затримками через простої суден в Босфорі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram