Більше третини насіння озимих зернових уражено альтернаріозом — дослідження ALFA Smart Agro

У нинішньому сезоні насіння озимих зернових в Україні найбільше уражено грибами роду Alternaria, і в значно меншій мірі Fusarium, Про це свідчать результати фітопатологічної діагностики зразків насіння, отриманих агрономічною лабораторією ALFA Smart Agro від агровиробників.

Загалом у лабораторії дослідили 298 зразків. З них 200 — це насіння озимої пшениці і 98 — насіння озимого ячменю. Зразки отримані з усіх областей України, де працюють регіональні представники ALFA Smart Agro.

За результатами досліджень, середній показник ураження збудниками альтернаріозу для насіння озимої пшениці становить 32%, для озимого ячменю — 38%. Це досить високі показники. Масове ураження зерна грибами роду Alternaria фахівці пояснюють дощовою погодою в період збирання урожаю зернових культур, яка є ідеальними умовами для розвитку та поширення патогену.

Ступінь ураження грибами роду Fusarium становить 20% і 15% для насіння озимої пшениці та озимого ячменю відповідно. Низький відсоток інфікування зерна фуразіозом пояснюють спекотними умовами вегетаційного сезону. В період цвітіння пшениці та ячменю температура вдень досягала +35…+40˚С, в той час як гриби роду Fusarium для розвитку та поширення потребують інших погодних умов (+25…+30˚С та відносної вологості 60-70%).

Спекотна погода в період дозрівання зернових також захистила від розвитку пліснявих грибів. Для насіння озимої пшениці ступінь ураження грибами Aspergillus та Penicillium становить лише 5% і 6%. Для озимого ячменю — 5% і 7%.

Нагадаємо, фітопатологічна діагностика насіння є необхідною умовою для визначення оптимального фунгіцидного протруйника. Також її результати допомагають агровиробникам правильно обрати норму застосування препарату.

У ALFA Smart Agro розповіли, що у портфелі компанії представлені три розробки для ефективного захисту насіння від хвороб:

  1. Авіценна — фунгіцидний протруйник, який має найширший спектр дії, знищує інфекцію на поверхні, всередині насіння та в ґрунті.
  2. Кантаріс — інсекто-фунгіцидний протруйник, сприяє інтенсивному росту і розвитку рослин.
  3. Венцедор — якісний фунгіцидний протруйник для технології вирощування з мінімальними інвестиціями.

Загалом у доробку ALFA Smart Agro 83 продукти. Чимало з них не мають аналогів в Україні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram