Військові рф вже завдали збитків українським ґрунтам на €11,4 млрд

За сім місяців російського повномасштабного вторгнення екології Україні було завдано збитків на один трильйон гривень (майже €36 млрд). Про це повідомило видання DW.

Як повідомив під час слухань у комітеті Європарламенту з питань довкілля, громадського здоров’я та харчової безпеки міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, загалом Міндовкілля задокументувало 2 тис. випадків заподіяння шкоди навколишньому середовищу внаслідок війни.

Підрахувати суму збитків для довкілля, спричинених військовими діями, українська влада змогла завдяки розробленій нею спеціальній методології. За словами Стрільця, досі така методологія фіксації шкоди довкіллю у світі не застосовувалася. Із €36 млрд завданих екології збитків, €11,4 млрд — це шкода, заподіяна ґрунтам, а €24,6 млрд — збитки внаслідок забруднення повітря.

Окрім того, загалом за сім місяців війни внаслідок лісових пожеж, бомбардувань нафтопереробних заводів та промислових об’єктів обсяг викидів вуглецю в атмосферу становить щонайменше 31 млн тонн. При цьому міністр повідомив, що потенційно 79 млн тонн парникових газів будуть вироблені під час повоєнної відбудови та відновлення інфраструктури міст і сіл України.

NB: Руслан Стрілець наголосив, що наразі у світі не існує універсальної методології підрахунку обсягів шкідливих викидів в атмосферу, спричинених військовими діями.

Війна стала справжнім екологічним лихом також і для українських лісів. Внаслідок бойових дій в Україні знищено або істотно пошкоджено близько третини лісових насаджень. 450 тис. га лісів перебувають під російською окупацією. 2,45 млн га лісових насаджень наразі звільнено, проте вони “випалені і перекопані траншеями” і на їх відновлення “необхідні десятиліття”.

Також у зоні бойових дій опинилися 20% природоохоронних територій України. Міністр розповів, що росіяни окупували 8 українських природних заповідників і 10 національних парків. Вони не дотримуються охоронного статусу цих територій і використовують їх для розміщення своїх військ.

За словами міністра, російська армія знищує за лічені хвилини все те, що формувалося і створювалося сотнями років. Він також закликав країни-члени ЄС надіслати в Україну лабораторії для перевірки якості питної води, які особливо потрібні на деокупованих територіях.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram