Настала пора збирати соняшник. Але окрім високого урожаю насіння аграріям доводиться зіткнутися з великою кількістю відходів. Залишені на полях рештки стебел і амброзія можуть стати джерелом патогенної мікрофлори, що представляє реальну загрозу для молодих рослин наступного року.

У цій ситуації обов’язок сільгоспвиробників зводиться до марної утилізації. До переробки відходів справа практично ніколи не доходить. Але технології, що дозволяють природні (рослинні) відходи переробити в корисний продукт, а також позбутися численного сміття, вже доступні і досить поширені у нашій країні.

Професійний підхід до утилізації відходів соняшника виготовлення паливних гранул

Уявіть собі, що ця “перероблена” сировина перетвориться в корисний продукт, який можна використовувати для власних потреб або ж вигідно реалізувати.

У сільськогосподарських організаціях завжди знайдеться застосування паливним пелетам. Вони зручні в зберіганні та володіють більшою теплотворністю у порівнянні з сипучими відходами.

Як виробляти паливні пелети

Щоб запустити свій цех вигідної утилізації, достатньо придбати міні лінію гранулювання із двох одиниць обладнання. А якщо відходів у вас багато, можна встановити і потужнішу лінію.

Наприклад, лінія для виробництва пелет з відходів соняшника від ТОВ “Артмаш” являє собою комплекс обладнання, що дозволяє швидко і якісно переробити відходи соняшника в дешеве паливо.

Вона складається із гранулятора, шнека дозованої подачі, транспортера, охолоджувальної колони та вібростола. Також можна замовити дозатор для фасовки в мішки, або додатковий транспортер, який перемістить пелети в приміщення з котлом.

З такою лінією один робітник зможе забезпечити вас гранулами для опалення всіх приміщень господарства.

Як правильно виготовляти гранули

Якщо ви ніколи не стикалися з темою гранулювання, варто звернутися в ТОВ “Артмаш”. Тут не тільки продають якісне обладнання, але й надають грамотні безкоштовні консультації.

  • Вам допоможуть розібратися, чи гранулюються ваші відходи, яке обладнання краще для цього підійде, чи потрібно їх змішувати і з чим саме. Спеціаліст на заводі проведе експеримент з вашою сировиною під час візиту, або зніме відео гранулювання вашої сировини. За необхідності вам пришлють готові гранули, щоб їх можна було здати в лабораторію. Так ви будете впевнені, що придбане обладнання буде давати гранули достатньої якості.
  • Для вас зроблять модифікацію обладнання, якщо стандартна модель не підійде у вашому випадку. Наприклад, можна змінити форму і місткість бункера, додати чи забрати якісь деталі (вагові датчики, циклон, кришку бункера), вибрати колір та ін. Лінія точно розміститься у вільному куточку складу.
  • У вас завжди буде з ким порадитися, якщо не вийде впоратися з обладнанням з першого разу. В компанії є грамотний сервіс-менеджер, який зможе виявити проблему під час відео-дзвінка та допоможе її вирішити.

Технологія гранулювання відходів соняшника представлена у відеоролику

Також варто пам’ятати, що маючи таку лінію, можливо робити паливо з різних відходів: ріпаку, сої, сумішей на основі соломи, лушпиння насіння і іншої непотрібної сировини. А в перспективі можна задуматися і про переробку вирощеного насіння у кормові гранули.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram