Нашестя гусені бавовникової совки відбулось в штаті Гояс, Бразилія, де розташовані посіви трансгенної сої. За підрахунками фахівців, щільність шкідника становила від 2 до 4 гусениць на квадратний метр посівів.

NB: Гусениці совки бавовняної зуміли пройти крізь нездоланний бар’єр гм-сої Intacta RR2 Pro

Компанія Monsanto, яка постачала в штат насіння сої Intacta RR2 Pro, направила в місце спалаху шкідника своїх фахівців, щоб перевірити, чи не використовували під час сівби іншого насіння.

Перевірка засвідчила: на полі не було використано іншого насіння, а 100% зібраних зразків мали білок Cry1Ac, отриманий від бактерій Bacillus thuringiensis, який досі завжди контролював бавовникову совку.

Аналіз показав, що гусениці бавовникової совки знищують урожай, без проблем поглинаючи токсичний для них білок Cry1Ac. У Бразилії вперше зіткнулися з подібною проблемою, про що негайно сповістили інших фермерів, які вирощують подібну гм-сою.

Monsanto, отримавши скаргу про несподіване нашестя гусені на урожай сої, пообіцяла розслідувати цю справу якомога швидше, зібравши всю додаткову інформацію для зіставлення різних чинників, які могли вплинути на цю подію.

За матеріалам ЗМІ