BASF зафіксував значне зростання обсягів продажу та прибутку в III кварталі 2017 року.

— Позитивна динаміка попиту збереглася в III кварталі 2017 року. Ми досягли значного зростання обсягів, навіть у порівнянні з високими показниками за аналогічний період попереднього року, — заявив д-р Курт Бок, голова Ради виконавчих директорів BASF SE.

Продажі концерну BASF становлять 15,3 млрд євро, збільшившись на 9% порівняно з показниками за третій квартал попереднього року. У перші три квартали 2017 року надходження коштів від операційної діяльності зросли на 1,8 млрд євро порівняно з аналогічним періодом попереднього року і склали 7,6 млрд євро. Зростання здебільшого було зумовлено збільшенням чистого прибутку. Потік вільних грошових коштів в перші дев’ять місяців 2017 року зріс з 2,9 млрд євро до 5 млрд євро.

Прогноз на 2017 рік

BASF трохи поліпшив прогноз щодо глобального економічного середовища у 2017 році (в дужках наводиться більш ранній прогноз, взятий з Фінансового звіту за шість місяців 2017 року):

  • Зростання валового внутрішнього продукту: 2,8% (2,5%)
  • Зростання обсягів промислового виробництва: 3,1% (2,5%)
  • Зростання обсягів виробництва у хімічній галузі: 3,4% (3,4%)
  • Середній обмінний курс євро до долара США — 1,10 (без змін)
  • Середньорічна ціна нафти марки Brent — 50 дол. США за барель (без змін)

— Ми очікуємо, що EBIT до вирахування спеціальних статей концерну BASF в другому півріччі 2017 року значно перевищить аналогічний показник за 2016 рік, — заявив Бок. — Ми зберігаємо наш прогноз щодо обсягів продажу, EBIT до вирахування спеціальних статей і EBIT за весь період 2017 року: очікується, що ці показники суттєво зростуть. Такий прогноз стосується і показника EBIT після вирахування вартості капіталу, для якого ми раніше прогнозували лише невелике зростання.

У сегменті рішень для сільського господарства продажі знизилизь

У третьому кварталі 2017 року обсяги продажу в сегменті «Рішення для сільського господарства» знизилися на 6% порівняно з аналогічним періодом попереднього року і становлять 987 млн ​​євро. Це здебільшого є результатом зниження цін і обсягів продажу в Бразилії. Крім того, на розвиток продажу вплинули несприятливі зміни валютного курсу. BASF зумів забезпечити незначне збільшення загальних обсягів. Показник EBIT до вирахування спеціальних статей скоротився на 76 млн євро до 21 млн євро, що здебільшого спричинено непростою ринковою ситуацією в Бразилії. На прибуток також вплинула зупинка роботи виробничих об’єктів в Бомоні, штат Техас, і Манат, Пуерто-Ріко, у зв’язку з ураганами. Постійні витрати залишилися на рівні попереднього року.