Аналітики знизили прогноз урожаю яблук у Європі

Всесвітня асоціація яблук і груш (WAPA) знизила свої попередні прогнози щодо урожаю яблук у Європі. В організації зазначили, що перші дані з європейських фруктових садів свідчать про те, що врожай яблук у Європі скоротиться до 12,76 млн тонн. У серпні аналітики прогнозували орієнтовно на 90 тис. тонн більше.

Урожайність знизилась перш за все через несприятливі погодні умови, які вплинули на якість плодів. Велика кількість “нетоварних” яблук ймовірно також вплине на баланс продукції для свіжого ринку та переробки.

Нижчу від прогнозованої урожайність провокують також високі ціни на електроенергію. Через непідйомні витрати на зберігання деякі садівники відмовляються від збору частини урожаю. Аналітики констатували також брак сезонних працівників як чинник зниження кількості зібраних яблук.

Читайте також: Цього сезону не варто очікувати низьких цін на яблука — садівники

За даними WAPA, більшість країн ЄС, окрім Польщі та Чехії, зменшили свої початкові оцінки урожаю яблук. Ситуація викликає занепокоєння аналітиків щодо сталості виробництва яблук та неперервності лацюгів постачання.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram