Згідно з прогнозами ІА «АПК-Інформ», площа соняшнику в Україні під урожай 2019 року дещо знизиться відносно минулого року (в межах 2-5%), до 6,1-6,3 млн га. При цьому показник буде відповідати досить високому рівню попередніх трьох років, незважаючи на те, що, за офіційними даними, поточні темпи його сівби на 10% поступаються торішнім.

— Дотепер погодні умови були максимально сприятливими для отримання високої врожайності, близької до рекордного значення. У цьому випадку валовий збір соняшнику в 2019 році може становити 14,9 млн тонн проти 15 млн тонн роком раніше, — пояснила аналітик ІА «АПК-Інформ» Юлія Іваницька.

Щодо сої, то такої думки аналітики дійшли на основі темпів посівної кампанії. Так, до середини травня олійна культура посіяна на площі 1 млн га, що на 30% поступається торішньому показнику і на 34% середнього за останні 5 років. У зв’язку з мінімальними темпами сівби за останні 8 років, за оптимістичними очікуваннями, площі під соєю в поточному році можуть займати 1,5 млн га (1,74 млн га роком раніше) за умови деякої активізації сівби в періоди відсутності дощів. Виробництво цієї культури в 2019 році прогнозується на рівні 3,7 млн тонн, що на 14% менше минулого року і є найнижчим показником за останні 6 років.

Тим часом в 2019 р очікується зростання виробництва ріпаку. За оцінками ІА «АПК-Інформ», з площі 1,3 млн га (+ 22% до минулого року) може бути зібрано 3,6 млн тонн олійної (+ 26%), що стане максимальним урожаєм цієї культури.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram