Пшениця, вирощена на більш ніж половині австралійських полів, є важливим експортним продуктом, і прогнозування її виходу є важливим для регіональної та глобальної продовольчої безпеки. А тому тут науковці приділяють увагу розробкам з визначення рівня урожайності методом машинного прогнозування. Про це пише Farmer.pl.

— Ми випробували низку методів з використанням інтегрованих кліматичних і супутникових даних для розробки надійних і точних оцінок рівня виробництва пшениці в Австралії, — сказав провідний дослідник Кайю Гуан з Департаменту природних ресурсів і екологічних наук Університету Іллінойсу.

Останніми роками успіхи в обчислювальній потужності дозволили краще прогнозувати врожайність сільськогосподарських культур на основі кліматичних даних, супутникових даних або компіляції обох. Однак Гуан стверджує, що не зрозуміло, яка база даних є більш корисною.

— Ми використовували комплексні аналізи для визначення оціночної потужності кліматичних і супутникових даних. Ми хотіли дізнатися, скільки індивідуальних даних вони приносять. Ми виявили, що кліматичні дані є досить ефективними, але супутник надає додаткову інформацію і є результатом оцінки виходу на більш високий рівень, — сказав дослідник.

Використовуючи як кліматичні дані, так і супутникові, науковці змогли прогнозувати врожайність з точністю до 75%, за два місяці до збору врожаю.

— Ми також порівняли результати, отримані традиційними статистичними методами, з трьома алгоритмами комп’ютерного прогнозування, і виявилося, що останні точніші традиційні методи в кожному випадку, — сказав співавтор Девід Лобелл з Стенфордського університету, який ініціював проект в 2015 році в Австралії.

Автори вважають, що їхні висновки можуть підвищити точність прогнозування врожайності, що потенційно може бути відображено в економіці Австралії та регіоні. На їхню думку, цей метод також буде застосований до інших культур у багатьох частинах світу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram