Постанова КМУ від 07.02.2018 р. № 106, з змінами від 30.01.2019р. № 126 передбачає фінансову підтримку для фермерів у вигляді часткової компенсації вартості насіння сільськогосподарських культур.

— Хоча фермерам завжди не до документів та їх підготовки, але ціна питання — 80% вартості придбаного насіння без ПДВ, (не більше 80 тис. гривень на одне господарство), — наголошують у Держпродспоживслужбі.

Компенсація надається за придбане насіння українського виробництва та селекції як озимих, так і за насіння ярих культур.

Суб’єкти підтримки:

1) фермерське господарство, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн гривень;

2) сільськогосподарський обслуговуючий кооператив (молочарського, м’ясного напрямів, до складу якого входять не менше 20 членів, плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки продукції бджільництва, дикорослих ягід, грибів і рослин).

Щоб отримати компенсацію треба:

Подати Заявку (форма затверджена) до одного з уповноважених банків. У заявці має міститися пакет документів, які потрібно додати:

  1. документи щодо діяльності одержувача та його офіційного статусу;
  2. документи щодо купівлі самого насіння:
  • копія сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння;
  • копія сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння;
  • копія платіжного доручення про оплату за насіння;
  • копія накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння;
  1. акт (копія) про висів придбаного насіння; форма затверджена.

Вказуються: культура сорт/гібрид площа (у га) витрати насіння (за нормою та фактичні) вартість 1 т насіння та загальна вартість (без пдв, у грн.).

У разі купівлі насіння у ФОП, які не включені до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, додаються:

  • свідоцтво на насіння на сертифіковане насіння;
  • свідоцтво на гібридне насіння на насіння гібридів першого покоління;
  • атестат на насіння на базове насіння.

Граничний термін подання документів до уповноважених банків для часткової компенсації вартості насіння  1 листопада поточного року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram