Сільськогосподарські підприємства станом на 3 вересня зібрали рекордні 44,8 млн тонн ранніх зернових і зернобобових культур з площі 10,2 млн га, що становить 100% від прогнозу.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства аграрної політики і продовольства.

Збір ранніх зернових культур в Україні завершено. На площі 10,2 млн га, що становить 100% від прогнозу, намолочено 44,8 млн тонн зерна. Урожай є рекордним за всю історію України, повідомив міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко.

Так, пшениці намолочено 32,8 млн тонн, найвища її врожайність у сільгосптоваровиробників Хмельницької області 65,2 ц/га. Ячменю намолочено 10,94 млн тонн, лідером є Київська область 57,2 ц/га.

Міністр зазначив, що гороху намолочено 570 тис. тонн.

Лещенко також додав, що лідером по намолоту зерна є Одеська область з показником понад 4,1 млн тонн, по 3 млн тонн зерна намолотили у Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

Крім цього, міністр зазначив, що вже завершилося збирання ріпаку та намолочено понад 2,8 млн тонн насіння, найвища врожайність ріпаку по Хмельницькій області 35 ц/га та Черкаській області 34, 2 ц / га.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram