Світові ціни на продовольчі товари в серпні стрімко зросли після двох місяців падіння. Зокрема, це зумовлено значним зростанням міжнародних котирувань на цукор, пшеницю та рослинну олію, йдеться у доповіді, опублікованій Організацією Об’єднаних Націй (ООН).

У серпні Індекс продовольчих цін ФАО в середньому склав 127,4 пункту, що на 3,1 відсотка більше, ніж у липні, і на 32,9 відсотка більше в порівнянні з тим же місяцем 2020 року. Індекс відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на найбільш популярні продовольчі товари.

Індекс цін ФАО на цукор зріс на 9,6 відсотка у порівнянні з липнем, що спричинено побоюваннями щодо зниження врожаю через морози в Бразилії, найбільшому експортері цукру у світі. Зростання було пом’якшено хорошими перспективами видобутку в Індії та Європейському Союзі, а також зниженням цін на нафту та ослабленням бразильського реала.

Індекс цін ФАО на рослинну олію в серпні збільшився на 6,7 відсотка, при цьому міжнародні ціни на пальмову олію повернулися до історичних максимумів через тривале занепокоєння з приводу зменшення виробничого потенціалу та скорочення запасів у Малайзії. Також зросли ціни на ріпакову та соняшникову олії.

У серпні Індекс цін ФАО на зерно в середньому вищий за липень на 4,3 відсотка. Світові ціни на пшеницю зросли на 8,8 відсотка через зниження очікуваних врожаїв у декількох головних країнах-експортерах. Ціни на кукурудзу, навпаки, знизилися на 0,9 відсотка, оскільки покращення перспектив виробництва в Аргентині, Європейському Союзі та Україні пом’якшило зниження прогнозів виробництва в Бразилії та Сполучених Штатах Америки. Міжнародні ціни на рис залишаються на низхідній траєкторії.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram